Lumír Kunz v čele Aukra chystá fázi růstu


16:04 • 17. května 2018

Zakladatel největšího aukčního serveru v Česku Aukro.cz Václav Liška se stal partnerem českého fondu Leverage Technology. Příchodem nového partnera se navýšil podíl fondu ve společnosti Aukro.cz z dosavadních 15 % na 32 %. Leverage Technology se tak stává největším společníkem on-line tržiště.

Zároveň s nabytím podílu dochází ke změně na pozici výkonného ředitele Lumíra Kunze, který patří k partnerům fondu. Dosavadní ředitel Aukro.cz David Vychytil se vrací do NetDirectu na pozici CEO.

Aukro je největším online tržištěm v Česku a jedním z vůbec nejnavštěvovanějších obchodních portálů u nás. Ročně se přes něj prodá na 12 milionů položek, což představuje zhruba 23 prodejů každou minutu. Spravuje téměř 4 miliony uživatelských účtů a denně ho navštíví přes 200 tisíc uživatelů. Netají se ambiciózním cílem do pěti let zaujmout 10% podíl na tuzemském e-commerce trhu. Lumír Kunz měl možnost Aukro dobře poznat, když ve společnosti působil na pozici Manažer pro marketing a obchod.

„Na Aukru nás nadchla unikátní firemní kultura a tým lidí, který ji tvoří. Všichni jsme přesvědčeni o tom, že Aukro, coby jediná aukční platforma, má na českém e-commerce trhu velký potenciál, a máme obrovskou chuť ho společně rozvíjet. Po loňském náročném přechodu na novou platformu už začínáme pracovat na nových projektech. Tím prvním je nová úvodní stránka, na kterou máme pozitivní reakce. A další projekty, které mají za cíl nastartovat růst, budou následovat,” komentuje změnu ve vedení Lumír Kunz, nový ředitel Aukro.cz, a zároveň i jeho spolumajitel za Leverage Technology.

V minulosti se Kunz věnoval řízení start-upů a začínající technologické společnosti podporoval také z pozice investora. Mimo jiné úspěšně zainvestoval brokerskou skupinu Axiory nebo Liftago. V roce 2017 s dalšími společníky založil fond Leverage Technology. Je také úspěšným reprezentantem a juniorským vicemistrem Evropy v taekwondu.

Fond Leverage Technology vstoupil do Aukra na konci roku 2017, jeho investiční strategie se orientuje na e-commerce a online technologické společnosti v CEE regionu, kterým poskytuje synergie s aktuálním portfoliem fondu, partnerskými subjekty a pomáhá při strategickém rozvoji společností. „Spolupracujeme s investory, kteří mají chuť se podílet na nových technologiích a rostoucích trzích. Řešení umožňuje investorům s nižším objemem finančních prostředků investovat do třídy aktiv, která je obvykle dostupná jen velkým investorům. Fond disponuje skvělým investičním týmem, který stál u počátku projektu Liftago, brokerské společností Axiory, aukčního projektu Česká půda, srovnávače ověřených makléřů FÉRmakléři.cz, agregátoru inzertních serverů Střel.to, rozvoje projektu Valuto v ČR a dalších. Průměrné zhodnocení našich aktiv je na úrovni okolo 30% p.a.,“ říká Matěj Boruta, CEO & partner Leverage Technology.

Nově tým fondu posiluje Václav Liška, který v Česku zakládal na zelené louce portál Aukro.cz, v roce 2010 se stal regionálním ředitelem pro 10 zemí ve společnosti Allegro Group, v letech 2013-2016 měl ve společnosti Naspers na starosti řízení online srovnávačů cen v sedmi zemích CEE (v ČR např. portál Heureka.cz). V roce 2016 se stal také investorem společnosti Aukro.

„Za 15 let působení v různých oblastech e-commerce napříč Evropou jsem nabyl zkušenosti, které jsem se rozhodl zúročit ve fondu Leverage Technology. Stojí za ním tým odborníků, který je skvělý na online byznys, a zároveň si sedíme lidsky. A to je pro mě nejdůležitější, pracovat s férovými lidmi, kteří mají definovanou dobrou strategii a jdou jasně za svým cílem,“ dodává Václav Liška.

Napsat autorovi RSS

Redakce Roklen24.czPřejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.