Dopita (Verdi Capital): Raději vidím pevná čísla, nechci být vizionářem


18:11 • 10. listopadu 2018

Tagy: investice, Akcie, firmy

Z Klubu investorů při Vysoké škole ekonomické v Praze (VŠE) až do investiční skupiny Verdi Capital. Působil ale také ve firmě Aakon. Jeho specializací je hodnotové investování a nerad se dívá za horizont tří až čtyř let. To je mladý investor Jiří Dopita. Ve video rozhovoru s ním mluvil portfolio manažer Top Stocks Jan Hájek. 

Raději vidím pevná čísla, než abych si představoval, jak by to mohlo vypadat za 10 let. Dívám se třeba tři až čtyři roky dopředu, ale není to tak, že bych chtěl odhadnout vývoj 15 až 20 let dopředu a být vizionářem. To však neznamená, že si mi líbí jen firmy, které mají 10 P/E a už nikam nerostou. Nekupuji ani akcie firem, které pálí hodně hotovosti, ale mají dle trhu do budoucnosti dobrý potenciál, představil svůj investiční styl Dopita.

Studium na VŠE na bakalářském stupni se mu dle jeho slov zdálo příliš teoretické, a proto se vrhl do reálného světa investování. Ze začátku měl v Aakonu na starosti polovodičový sektor a energetiku. Sám sebe pak označuje spíše jako hodnotového investora.

Jiří Dopita je analytikem ve společnosti Verdi Capital, která se zabývá správou aktiv. V minulosti působil jako investiční analytik ve společnosti AAKON Capital. Jiří vystudoval obor Finance, finanční trhy a bankovnictví na Institutu ekonomických studií Univerzity Karlovy. V průběhu svých studií byl aktivním členem vedení Klubu investorů, kde měl na starosti organizaci přednášek s předními českými finančníky a investory. Zaměřuje se na západní trhy a při analýze společností využívá převážně fundamentální analýzu.
RSS

Student navazujícího magisterského studia Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze. Jeho oborem je hospodářská správa a hospodářské a politické dějiny 20. století. Zajímá se o ekonomii, finanční trhy a politiku.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.