Microsoft po krátké pauze opět přijímá platby v bitcoinech


13:11 • 15. ledna 2018

Tagy: FinTech, Microsoft, Bitcoin

Ačkoli to vypadalo, že technologický gigant Microsoft upustil od podpory plateb prostřednictvím bitcoinu, v rámci svého internetového obchodu začal nakonec znovu přijímat platby pomocí této kryptoměny.

Podle serveru Bleeping Computer Microsoft minulý týden dočasně pozastavil bitcoinové transakce s tím, že je považuje, stejně jako jiné kryptoměny, za „nestabilní“. Důvod je nasnadě – kombinace vysoké volatility a poplatků. Nejmenovaná zaměstnankyně společnosti Microsoft ale nyní pro News.com.au potvrdila, že bitcoinové platby byly opět obnoveny: „Po dokončení spolupráce s poskytovatelem jsme v našem obchodě obnovili službu BitTorrent, abychom zajistili, že zákazníci mohou bitcoiny platit nižší částky.“

Server CoinDesk oznámil, že online herní platforma Steam také na začátku prosince upustila od bitcoin plateb, přičemž se zmínil o chronických problémech s vysokými transakčními poplatky a nestálou cenou kryptoměny.

Zprávy přicházejí v období extrémních cenových výkyvů. Jen před měsícem se hodnota bitcoinu vyšplhala na novou rekordní výši okolo 20 000 dolarů. Od té doby se ceny pohybovaly spíše směru dolů. Ke konci minulého týdne se bitcoin obchodoval kolem 14 000 dolarů.

Společnost Microsoft začala s podporou bitcoinu v roce 2014, což zákazníkům v USA umožňuje používat tuto digitální měnu k nákupu aplikací, her a videí ať už pro Windows, Windows Phone nebo Xbox..

RSS

Rodák z Kyjova. Vystudoval finance se zaměřením na finanční trhy a investice na Masarykově univerzitě. V současnosti ještě studuje na právnické fakultě mezinárodněprávní obchodní studia. Zajímá se o makroekonomii, politické dění a měnové trhy. Od září 2015 do srpna 2016 pracoval jako analytik ve finanční skupině Roklen.Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.