ČEZ: Energetici plnili přání. Celkem darovali přes 4 mil. Kč


17:26 • 4. prosince 2018

Rekordní částkou 2 462 842 korun trumfli zaměstnanci Skupiny ČEZ ve 12. ročníku charitativní sbírky Plníme přání, myslíme na druhé tu loňskou. Výtěžek, který pomůže 79 lidem v nepřízni osudu, pak na 4 925 684 Kč znásobila Nadace ČEZ. Na projektu letos spolupracoval Výbor dobré Vůle – Nadace Olgy Havlové.

Dvouletá Nina, která prodělala v prvních měsících života hnisavou meningitidu a nyní se léčí s epilepsií, nebo již dospělý Leoš, upoutaný po nehodě na invalidní vozík. To je příklad dvou z celkem 79 lidí, jejichž osudy nenechaly zaměstnance Skupiny ČEZ lhostejnými. Letošní 12. ročník zaměstnanecké sbírky Plníme přání, myslíme na druhé s mottem „Společně proti nepřízni osudu“ se soustředil na pomoc dětem, mladistvým i dospělým, kterým v životě štěstí nepřálo.

 „Zaměstnanci mají možnost sami navrhnout někoho ze svého okolí, o kom se domnívají, že naši pomoc potřebuje. Z došlých návrhů pak každoročně vybíráme několik desítek příběhů, které zveřejníme na firemním intranetu a vyzveme zaměstnance k dobrovolnému dárcovství. Dle svého uvážení mohou přispět buď konkrétní osobě, nebo všem najednou částkou, která se rozdělí mezi zúčastněné,“ vysvětluje princip sbírky Michaela Chaloupková, členka představenstva a leader udržitelného rozvoje Skupiny ČEZ. 

„Letošní ročník Plníme přání, myslíme na druhé opět předčil naše očekávání, protože jsme překonali loňský rekord,“ pokračuje Michaela Chaloupková. Zaměstnanci společně vybrali částku 2 462 842 korun, kterou na 4 925 684 znásobila Nadace ČEZ. Symbolický šek převzala 3. prosince z rukou generálního ředitele Skupiny ČEZ, Daniela Beneše, Monika Granja, ředitelka Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové.

„Výsledek charitativní sbírky je ohromující. Velmi nás potěšilo, kolik lidí se zapojilo do pomoci potřebným. Je to nejen významná finanční podpora lidem, kteří se ocitli v těžké životní situaci, ale i velké morální povzbuzení. Za to zaměstnancům Skupiny ČEZ a Nadaci ČEZ děkujeme,“ říká Monika Granja.

Panu Leošovi, paralympionikovi a dlouholetému reprezentantovi ČR v lukostřelbě, splnili energetici přání v podobě nového mechanického vozíku, protože ten původní už dosloužil. Rodině malé Niny zase příspěvek pomůže uhradit speciální vozíček za kolo a umožní jim vyrážet na společné výlety do přírody.

Skupina ČEZ se letos s projektem Plníme přání, myslíme na druhé připojila k dalším aktérům v rámci světového dne dárcovství #GivingTuesday, který proběhl v úterý 27. listopadu. S letošní rekordní vybranou částkou se stala nejštědřejším firemním dárcem v České republice.

Za dobu trvání projektu věnovali zaměstnanci Skupiny ČEZ společně s Nadací ČEZ na dobročinné účely částku přes 20 milionů korun. Pomáhali například nemocným dětem, seniorům či lidem se smyslovým postižením.

Výbor dobré vůle – nadace Olgy Havlové pomáhá lidem, kteří se pro svůj nepříznivý zdravotní a sociální stav těžko včleňují do společnosti a nemohou se bez pomoci druhých sami o sebe postarat.

Napsat autorovi RSS

Redakce Roklen24.czPřejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.