Francouzské volby vydělávaly. Evropští boháči jsou bohatší o 27,5 miliardy


10:41 • 25. dubna 2017

Tagy: bohatství, Francie, volby, peníze, Akcie

První kolo francouzských voleb vydělávalo. Díky nárůstu evropských trhů jsou boháči starého kontinentu zase o něco bohatší, a to konkrétně o 27,5 miliardy dolarů za jeden jediný den. Čí peněženka se nafoukla nejvíce?

Poté, co bylo potvrzeno vítězství centristy Emmanuela Macrona (23,75 % hlasů), za kterým následovala Marine Le Penová z Národní fronty (21,53 % hlasů) – oba tedy účastníci druhého kola, které proběhne 7. května – si evropské akcie sáhly až na 17měsíční maxima a euro pak krátce až na téměř půlroční.

Sečteno, podtrženo. Francii čeká boj Macron vs. Lepenová. Euro sílí

Podle dat indexu miliardářů agentury Bloomberg si evropští boháči připsali k dobru 2,6% nárůst jmění, což bylo vůbec nejvyšší číslo v rámci všech ostatních regionů.

Největším šťastlivcem byl španělský „král retailu“ (např. společnost Zara) Amancio Ortega, jehož peněženka se nafoukla o 2,7 miliardy dolarů. Díky tomu překonal zakladatele Amazonu Jeffa Bezose a stal se tak druhým nejbohatším člověkem na světě. Celkově je Ortega jen za letošek bohatší o 7 miliard dolarů, což jeho jmění dostává až na 79,8 miliardy.

První i nadále zůstává Bill Gates s bohatstvím o velikosti 87,4 miliardy dolarů.

V tomto směru se nelze jednodennímu boomu bohatství ani divit, jakmile se podíváte na včerejší výkon evropských akciových indexů...

Evropa v zeleném. Rally akcií, bondů i měn

Pravdou je, že francouzská pozitivní nálada se přelila i mimo starý kontinent. I americké trhy nakonec uzavřely pondělní obchodní den o více jak procento v plusu. Světové akcie reprezentované MSCI All-Country World indexem si dokonce sáhly na nový historický rekord.

Napsat autorovi RSS

Absolvent Vysoké školy ekonomické, Národohospodářské fakulty. Dříve studoval na Gymnáziu Voděradská. Když se rozhodoval o zaměstnání, Roklen pro něj byla jasná volba. Mezi jeho záliby patří ekonomie, finanční trhy, rybaření a vaření.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.