Investiční „pokec“: Kdo si dovolí nesouhlasit s Warrenem Buffettem?(!)


12:12 • 19. října 2017

Tagy: Warren Buffett, Berkshire Hathaway, americké akcie, Akcie, investice, Vltava Fund, Daniel Gladiš

Je lepší držet hotovost než drahou akcii. Warren Buffett tvrdí, že když vezmete všechny aerolinky za celou dobu jejich existence a sečtete jejich zisky, vyjde vám záporné číslo. Žádná letecká společnost nemá konkurenční výhodu oproti jiné. Proto mě toto odvětví nezajímá, říká říká v rozhovoru s portfolio manažerem Erste Asset Management Mikulášem Splítkem ředitel Vltava Fund Daniel Gladiš.  

Nicméně Buffettův fond Berkshire Hathaway na začátku roku investoval deset miliard dolarů do čtyř největších aerolinek v USA, dodává Splítek. Co za touto investicí Daniel Gladiš vidí ?

Hájek & Gladiš: Investujete? Chce to větší trpělivost než kdy dřív

„Pro mě osobně je investování takové ověřování hypotéz. Vždy, když mám nějakou firmu, mám vlastně hypotézu o světě. Třeba internetový prodejce nábytku soupeřící s Amazonem. Moje teze je, že na internetu ten největší hráč nemusí shrábnout celý balík, že i Amazonu se dá konkurovat, když máte dobře zvolený sortiment,“ dodává Splítek. Jaké hypotézy nyní zkoumá ostřílený investor Dan Gladiš?

Ředitel Vltava Fund Daniel Gladiš i Mikuláš Splítek portfolio manažer akciového fondu Stock Small Caps v Erste Asset Management vystoupí na České investiční konferenci, která se bude konat 23. – 24. listopadu v Praze.

 

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost. 

Napsat autorovi RSS

Zástupkyně šéfredaktora Roklen24 dokončující magisterské studium na Národohospodářské fakultě VŠE. V rámci své práce se účastnila desítek odborných byznysových českých i zahraničních konferencí jako např. FinTechového Finovate v Londýně, vídeňských Pioneers či cest do Bruselu. V rámci studia pak strávila semestr na Ozyegin University v Istanbulu, také se účastnila Letních akademií Mises Institutu.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.