Minčič (ČSOB): Platby budoucnosti? Ve hře i ledničky, náramky či prsteny


15:07 • 1. června 2017

Platby míří do mobilních telefonů. Už dnes máme mobilní peněženku. V budoucnu očekáváme, že na pozadí placení budou různé aplikace. Nejen v mobilním telefonu, ale třeba v chytré ledničce, náramku nebo prstenu a budou velmi pohodlné. Serveru Roklen24 to řekl manažer inovativních služeb ČSOB Miloš Minčič.

Mobilní telefon a jeho zajištění je podle Minčiče vlastně takový Alcatraz. „Naším cílem je dlouhodobě dostat do mobilu obsah celé peněženky. Proto vznikla aplikace ČSOB NaNákupy,“ dodal.

Klienti můžou aplikaci NaNákupy využívat už jeden rok. ČSOB zaznamenala 30 tisíc stažení a 15 tisíc aktivních klientů, kteří uskutečnili 400 tisíc transakcí při objemu zhruba 140 milionů korun.

ČSOB NaNákupy je také první mobilní peněženkou v České republice, která podporuje debetní i kreditní karty Mastercard i VISA, a to bez nutnosti vydávat novou platební kartu či speciální SIM kartu. Stažení i použití aplikace je zdarma. Lze s ní platit i v zahraničí, vybírat z bankomatu s bezkontaktní čtečkou a navíc funguje i bez připojení na mobilní data či wi-fi.
Aplikace ČSOB NaNákupy je jedním z nominovaných produktů v soutěži Bankovní inovátor.
Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Top zprávy
Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.