Distribuce světového bohatství v jedné pyramidě


09:31 • 11. března 2017

Tagy: bohatství, Mzdy, majetek, nerovnost

Rozdělení světového bohatství zůstalo na konci roku 2016 stejně nerovnoměrné jako v předchozím roce. Zatímco 0,7 % dospělé globální populace vlastnilo téměř polovinu světového bohatství, 73 % lidí z opačného konce pyramidy mělo majetek v hodnotě nižší než 10 tisíc dolarů. Vyplývá ze studie Credit Suisse, zpracované na základě bankovních dat.

„Tři a půl miliardy dospělých s bohatstvím nižším než 10 tisíc dolarů vlastní 2,4 % světového bohatství. Naproti tomu 33 milionů dolarových milionářů tvoří méně než 1 % dospělé populace, ale vlastní 46 % veškerého bohatství,“ uvádí studie.

Když má „osmička“ v kapse to, co 3,6 miliardy lidí dohromady

Rozložení světového bohatství mezi lidmi ukazuje následující pyramida. Část populace na vrcholu pyramidy, tedy ti, kteří vlastní více než 1 milion amerických dolarů, měla na konci roku 2016 stejný podíl na světovém bohatství jako na konci předchozího roku.

Následující pyramida podrobněji mapuje vrchol předchozí pyramidy, tedy rozložení bohatství dolarových milionářů:

Kde panuje největší nerovnost příjmů? Amerika před Čínou

RSS

Je studentkou Národohospodářské fakulty VŠE v Praze a spolupracovnicí Roklen24. Má ráda knihy, němčinu a filozofii Friedricha Nietzscheho. Zajímá se o behaviorální ekonomii.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.