Dow Jones opět vylepšil rekord, po šesté v řadě


22:26 • 19. července 2016

Tagy: Wall Street, americké akcie, výsledková sezóna

Americké akciové trhy dnes uzavřely smíšeně, v plusu obchodování zakončil jen Dow Jones, který ale po šesté v řadě vylepšil své maximum. Wall Street vstřebává probíhající výsledkovou sezonu. Investiční banka Goldman Sachs dnes čtvrtletními výsledky překonala očekávání trhu. Po uzavření trhu výsledky oznámil Microsoft, který upraveným ziskem 69 centů na akcii překonal očekávání analytiků, kteří odhadovali zisk 58 centů.

Dow Jones, který zahrnuje akcie 30 významných amerických podniků, dnes rostl o 0,14 procenta na 18 558,73 bodu.  Nejvíc rostly akcie McDonald´s, naopak banka Goldman Sachs ztratila 1,18 procenta.

Investiční banka Goldman Sachs reportovala v letošním druhém čtvrtletí upravený zisk na akcii 3,72 dolaru na akcii a překonala tak odhady analytiků, kteří čekali jen tři dolary. Připojila se tak k bankám Citigroup, JPMorgan Chase a Bank of America, které ve druhém kvartále také překonaly očekávání trhu.  

„Otázkou je, zda jsou výsledky tak dobré na udržení rally,“ poznamenal hlavní analytik trhu The Lindsey Group Peter Boockvar. Dodal, že investoři ve výsledcích hledají náznaky oživení.

Index S&P 500 dnes odepsal 0,14 procenta na 2163,78 bodu, když se dařilo sektoru informačních technologií.  Z deseti sektorů se nejvíce dařilo materiálnímu sektoru a sektoru spotřebního zboží.

Technologický Nasdaq si pohoršil o 0,38 procenta na 5036,37 bodu.

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.