Fortuně loni stoupl zisk o více než pětinu na 19,5 milionu eur


AKTUALIZOVÁNO 09:36 07:55 • 10. března 2016

Tagy: Fortuna

AKTUALIZOVÁNO –  Sázková společnost Fortuna v loňském roce zvýšila čistý zisk o 22,5 procenta na 19,5 milionu eur. Výsledek ovlivnil jednorázový příjem z odložené daně. Celková výše přijatých sázek se zvýšila o 26,1 procenta na 847,7 milionu eur.  Fortuna navrhne nevyplacení dividendy v letech 2016 a 2017.

Akcie Fortuny reagovaly na ranní čísla poklesem o více než 14 procent.

„Jsme potěšeni, že můžeme oznámit silný růst za rok 2015 navzdory absence velkých sportovních událostí a zrušení manipulačního poplatku na on-linu na Slovensku,“ zhodnotil výsledky generální ředitel a předseda představenstva Fortuna Entertainment Group Per Widerstrom.

„I přes pokračující tlak na marže, výborné výsledky ve třetím a čtvrtém čtvrtletí 2015 ovlivnily pozitivně naše hrubé výhry, které vzrostly o 11,2 procenta na 147,4 milionu eur. Hlavním zdrojem naší výkonnosti bylo sportovní sázení on-line, zejména pak přes mobil na všech našich trzích a rovněž naše zaměření na provozní efektivitu a marže,“ dodal.

Podle Josefa Němého z Komerční banky dnes Fortuna oznámila výsledky, které byly na provozní úrovni mírně lepší, než se čekalo. Dodal, že Fortuna dříve platila štědré dividendy, od loňského dubna ale byla dividendová politika v revizi. Dnešní oznámení firmy, že dividendy nebude platit letos ani v roce 2017, je podle něj velkým zklamáním. K dalšímu přehodnocení dividendové politiky má dojít až po skončení příštího roku.​​

Celková výše hrubých výher z kurzových sázek on-line loni vzrostla o více než čtvrtinu na 84,7 milionů eur. Celková EBITDA dosáhla 27,2 milionu EUR, což je meziročně o 2,1 procenta méně.

Hodnota přijatých sázek v segmentu sportovního sázení dosáhla 828 milionů eur, což je o 26,3 procenta více než v roce 2014 díky dobré výkonnosti na všech trzích a navzdory absence velkých sportovní událostí. Přijaté sázky z loterie se meziročně zvýšily o 17,8 procenta na 9,7 milionu eur.

Výše hrubých výher (Gross Win) loni dosáhla částky 147,4 milionu eur, meziročně o 11,2 procenta více. Hrubé výhry z kurzového sázení dosáhly výše 138,7 milionu eur, což bylo o téměř 11 procent více než v předcházejícím roce. Z této částky hrubé výhry ze sázení po internetu v roce 2015 vzrostly na 84,7 milionů eur. To představuje meziroční nárůst o 26,4 procenta.

Fortuna Entertainment Group se zaměřuje na kurzové sázky. Působí v Česku, na Slovensku, v Polsku a Maďarsku. S akciemi firmy se obchoduje na pražské a varšavské burze, majoritním vlastníkem je finanční skupina Penta.

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.