Vrátí se dnes v noci akcie O2 do indexu MSCI?


16:59 • 12. listopadu 2015

Tagy: Akcie, index PX, ČEZ, Pegas Nonwovens, O2

Index PX se dnes dostal pod prodejní tlak, uzavřel s -1,48 % při celkovém objemu 470 milionů korun. KB našla podporu až na ceně 5000 Kč, v závěrečné aukci titul zavřel na ceně 5042 Kč, celkový objem dosáhl 53 tisíc kusů.

ČEZ byl také pod prodejním tlakem celý den, titul končil poblíž svého denního minima na dosah úrovně 470 Kč. Erste bank skončila s -1,66 % při vybírání zisků. VIG utrpěl největší ztráty, přesně  -3,4 %, před svými Q3 výsledky, které společnost zveřejňuje příští týden.

Pegas byl nejlépe performujícím titulem s +1,66 %, objem byl dnes nízký, na trhu již delší dobu kolují spekulace ohledně možného vyřazení Pegasu z indexu MSCI a opětovným nahrazením titulem  O2.

Právě dnes v noci budou oznámeny změny indexu MSCI, žádnou změnu u českých titulů však neočekáváme, byť tuto možnou změnu někdy v budoucnu nelze vyloučit.  Zahraniční indexy jsou dnes pod prodejním tlakem, taženy zejména komoditami, trhy se tak připravují na prosincové očekávané zvýšení úrokových sazeb v US, do konce roku tak lze očekávat zvýšenou volatilitu a nervozitu na světových finančních trzích.

V průběhu dneška, tedy zjevně již po závěru trhu, má své mezitímní výsledky reportovat skupina Pivovary Lobkowicz.

Napsat autorovi RSS

Jeho hlavním zaměřením je proprietary trading, market making. Má dlouholeté zkušenosti s obchodováním cenných papírů, akciových derivátů a FX. Od roku 1995 je držitelem makléřské licence MF ČR. V minulosti působil jako vedoucí oddělení Equity Sales and Trading ve společnosti Patria Finance a CAIB Securities, předních akciových obchodníků s cennými papíry. Je členem burzovního výboru pro burzovní obchody BCPP. Přejít na diskusi

Top zprávyKurzy k článku
PX

;

ČEZ

;

PEGAS

;

O2 C.R.

;


Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.