ADP: Americký soukromý sektor v květnu vytvořil 201 tisíc míst (oček. 200 tis.)


14:16 • 3. června 2015

Soukromý sektor ve Spojených státech vytvořil v květnu zhruba 201.000 pracovních míst. Ve srovnání se slabším předešlým měsícem tak tvorba pracovních míst v tomto sektoru zrychlila. Dnešní údaje organizace ADP naznačují, že největší světová ekonomika po hospodářském propadu v prvním čtvrtletí oživuje.     

Analytici v anketě agentury Reuters v průměru očekávali, že v květnu vzniklo v soukromém sektoru USA 200.000 míst.     

ADP zároveň upravil směrem dolů slabý dubnový údaj. Soukromý sektor USA podle upravených dat tehdy vytvořil 165.000 míst, o 4000 méně, než byl první odhad. Představuje to nejnižší přírůstek od loňského ledna.     

Zpráva ADP přichází dva dny před klíčovou vládní statistikou o květnovém vývoji amerického trhu práce. Vládní data zahrnují jak soukromý, tak státní sektor.     

Analytici očekávají, že ekonomika USA vytvořila v květnu celkově 225.000 pracovních míst po dubnovém přírůstku 223.000 míst. Míra nezaměstnanosti podle jejich odhadů v květnu zůstala na 5,4 procenta.     

Americká ekonomika se v prvním čtvrtletí propadla do záporných čísel a její výkon klesl o 0,7 procenta. Stejně jako o rok dříve se na největší světové ekonomice těžce podepsalo nepříznivé zimní počasí. 

Napsat autorovi RSS

Redakce Roklen24.czPřejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.