Wall Street dál živí vyšší sazby v nedohlednu


22:10 • 16. října 2015

Tagy: Wall Street, americké akcie, výsledková sezóna, ropa, dolar

Mírné zisky uhájily americké akciové indexy na sklonku týdne v pokračující sázce na notně oddálený růst sazeb Fedu. Nasdaq zatížily akcie Apple a biotechnologie, které si v závěru týdne vybraly korekci předchozích zisků. Průmysl a základní materiály brzdily širší index amerických akcií S&P 500, na DJIA pak dolehl a ze zisků ubral Catepillar. S&P 500 končí o 0,5 %, DJIA o 0,4 % výš a Nasdaq o 0,3 % silnější.

Z firemní sféry přišly výsledky General Electric, nad očekáváním ziskem na akcii, ale tržbami zklamání. Za odhady zaostaly výsledky Honeywellu, které zasáhl silný americký dolar. Akcie Twitteru vylétly na zprávě agentury Bloomberg, podle které si 4% podíl ve firmě pořídil bývalý šéf Microsoftu Steve Ballmer.

Ceny ropy reagovaly vzestupem o necelé procento na další pokles těžební aktivity komodity ve Spojených státech, sedmým týdnem v řadě. Dolar v průběhu dle posiloval k euru na aktuálních 1,1350 EURUSD.

Napsat autorovi RSS

Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze se zaměřením na finanční trhy, bankovnictví a hospodářskou politiku. Specializoval se na analýzu dat z ekonomiky finančními trhy. Při studiích nejprve spoluutvářel zpravodajství z finančních trhů v rámci Hospodářských novin. Několik let vedl public relations a propagaci v oblasti vládní podpory tuzemského exportu. Následně zodpovídal za Business Development v přední tuzemské poradenské skupině. Věnoval se vlastním projektům v oblasti PR. Pět let se podílel na chodu a rozvoji investičního portálu Patria.cz, kde zodpovídal zejména za zpravodajství z finančních trhů. Od května roku 2014 se podílí na startu finanční skupiny Roklen Fin. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.