Dozvuky francouzských voleb. Koruna i euro v zisku


08:20 • 25. dubna 2017

Tagy: fx, forex, euro, koruna, dolar, EURCZK, USDCZK, EURUSD

Prolomena psychologická hranice na měnových párech EURUSD a USDCZK. Koruna po nezdařilém konci minulého týdne získává znova na síle, ale nespěchá. Aktuálně se obchoduje na úrovni 26,83 EURCZK a 24,69 USDCZK.

Koruna pomalu umazává ztráty z minulého týdne, kdy pokořila hranici 27 za euro a dostala se tak na stejnou úroveň jako při působení intervencí ČNB. Zisky si začátkem týdne připisuje především díky výsledkům prvního kola francouzských voleb. Posílilo nejen euro vůči dolaru, ale také koruna vůči euru i dolaru.

Sečteno, podtrženo. Francii čeká boj Macron vs. Lepenová. Euro sílí

Německo hlásí meziměsíční nárůst kladného mínění ohledně úrovně podnikatelských podmínek a očekávání. Německá morálka je na tom dle výsledků nejlépe za posledních 6 let. Pozitivní zprávou je také zvýšení důvěry v naší domácí ekonomiku, která meziměsíčně vzrostla na. To samé platí i o podnikatelské důvěře. Koruna se momentálně obchoduje na úrovni 26,83 EURCZK a dnes tento měnový pár vidíme v rozmezí 26,78 až 26,87.

Pro dnešek nás nečekají žádná důležitá data z domácí ekonomiky ani z eurozóny. Za sledování stojí pouze data z USA – spotřebitelská důvěra, prodej nových domů a Richmondský Fed index.

Euro i koruna posilovaly vůči dolaru. Ten v začátku týdne oslabil a v případě obou měn byla prolomena psychologická hranice 25 USDCZK a 1,080 EURUSD. Americkou měnu by mohly koncem pracovního týdne spasit nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti, případně dobrý výsledek HDP za 1. kvartál. Momentálně se dolar obchoduje na úrovni 24,69 USDCZK a tento měnový pár vidíme v dnes v rozmezí 24,63 až 24,75. Vůči euru se obchoduje na úrovni 1, 086 EURUSD a pro dnešek tento měnový pár vidíme v pásmu 1,084 až 1,088.

Kolik nás bude stát Macron? Klidně 1,13 dolaru za euro, tvrdí Goldmané

RSS

Trader RoklenPřejít na diskusi

Top zprávyKurzy k článku
EUR/USD

;

EUR/CZK

;

USD/CZK

;

EUR/USD

;


Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.