Mateřské bance KB mírně klesl zisk

,
07:53 • 3. listopadu 2016

Tagy: Societe Generale, Komerční banka, výsledky

Francouzské bance Société Générale, která je většinovým vlastníkem české Komerční banky, klesl ve třetím čtvrtletí čistý zisk o 2,4 procenta na 1,1 miliardy eur (29,7 miliardy Kč). Výsledky překonaly očekávání analytiků díky oživení v divizi drobných bankovních služeb v zahraničí a silnému výkonu divize obchodování. Na domácím trhu příjmy banky klesly, uvádí se v dnešním prohlášení.

Analytici dotazovaní agenturou Reuters očekávali v průměru zisk jen 745 milionů eur. Příjmy se snížily o 5,6 procenta na 6,01 miliardy eur a rovněž byly lepší, než se čekalo. Příjmy francouzské divize drobných bankovních služeb se ve třetím čtvrtletí snížily o šest procent. Divize má na celkovém zisku více než třetinový podíl.

Francouzská banka těžila hlavně ze vzestupu ve východní Evropě, zvláště v Rusku, kde se její aktivity vrátily k zisku díky poklesu rezerv na špatné úvěry a restrukturalizačním opatřením.

Výsledky Société Générale za třetí čtvrtletí jsou podobné výsledkům větších konkurentů, jako BNP Paribas. Jejich hospodaření rovněž překonalo očekávání díky prudkému růstu obchodování s dluhopisy.

Komerční banka dnes oznámila, že její zisk za tři čtvrtletí letošního roku stoupl meziročně o 7,7 procenta na 10,6 miliardy Kč. Hospodaření podpořily jednorázové položky, bez nich se zisk snížil o 8,9 procenta na 9,1 miliardy Kč.

Zisk Komerční banky drží v růstu jednorázové výnosy, bez nich klesáPřejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.