Zlato? To poroste, shodují se analytici i tradeři


18:15 • 5. ledna 2017

Tagy: Zlato, komodity, investice

Nestává se často, aby se většina analytiků a obchodníků shodla na jedné věci. Teď se tak stalo. O co jde? O cenu zlata. Ta totiž podle posledních dat agentury Bloomberg poroste.

Analytici a tradeři, kterých se agentura v rámci svého šetření dotazovala, mají, co se týče ceny žlutého kovu, vůbec nejpozitivnější výhled od konce roku 2015. Celkem 70 % z nich si udržuje „býčí“ výhled, a to především díky nejistému politickému vývoji v Evropě i v USA, roli hraje rovněž i očekávání silnější poptávky ze strany Číny a Indie.

„V rámci eurozóny se během příštích měsíců dočkáme hned několik rozbušek možných problémů,“ okomentoval očekávání vyšších cen zlata Adrian Day, prezident Adrian Day Asset Management. „Svou roli bude mít i silná poptávka z Číny a Indie, stejně tak i Trumpova politika a s ní spjatá predikce vyšší inflace. To vše bude pro zlato pozitivem.“

Zlato si za rok 2016 připsalo zisky o velikosti bezmála 9 %, přičemž od srpna byl pozorován trend postupného poklesu z ceny nad 1350 dolarů z unci až pod 1200 dolarů. Letos si žlutý kov zatím polepšil, a to o cca 2 %. Aktuálně se pohybuje kolem 1183 USD.

Varování: Černé labutě se letos uhnízdily na komoditním trhu

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Fin a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Napsat autorovi RSS

Absolvent Vysoké školy ekonomické, Národohospodářské fakulty. Dříve studoval na Gymnáziu Voděradská. Když se rozhodoval o zaměstnání, Roklen pro něho byla jasná volba. Mezi jeho záliby patří ekonomie, finanční trhy, rybaření a vaření.Přejít na diskusi

Top zprávyKurzy k článku
Zlato

;


Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.