ARTSTAQ se etabluje mezi světovou startupovou elitou


20:42 • 4. února 2017

Tagy: ARTSTAQ

ARTSTAQ, první globální burza s uměním na světě www.artstaq.com, se letos dostane mezi světové top startupy. Pokračuje v úspěšném tažení světových fintech konferencích, byl totiž zařazen do výběrového kola Exec v Berlíně – největší fintech konference v Evropě, která se uskuteční 5. a 6. dubna v Berlíně. Představí se v “Series A” programu spolu s dalšími nejlépe se vyvíjejícími startupy Evropy.

“Berlínský EXEC je místo, kde se potkává špička evropské fintechové scény a je nám velkou ctí, že můžeme být u toho, navíc v úzce výběrovém kole mezi nejlépe hodnocenými startupy Evropy. Je to místo, kde se tvoří kontakty a formuje budoucnost, “ uvedl Petr Václavek, Vice President Global Marketing and Communicaitions ARTSTAQ.

Dodal, že konference je zároveň živou přehlídkou, kde se potkávají největší hráči byznysu, společnosti typu Google, Deutche Bank či T-Mobile spolu se startupy. ARTSTAQ bude mít možnost předvést své vize v rámci Pitche v sekci věnované startupům, a dále získat přístup ke klíčovým zahraničním investorům a novinářům.

EXEC konference, která spojuje  více než 1000 zakladatelů nejlépe hodnocených startupů, společně se CEO významných korporací a s investory, hraje důležitou roli při utváření nových forem spolupráce. Programová náplň, výběrový profil účastníků a více než 10 tisíc návštěvníků z mnoha zemí činí EXEC jednu z největších fintechových konferencí Evropy.

Mezi startupovou elitou se ARTSTAQ letos neobjeví jednou, ale hned opakovaně – kromě berlínské EXEC se bude mít možnost prezentovat na TNW Konferenci v Amsterdamu či na WEB SUMMITU v Lisabonu.

ARTSTAQ je zkratka pro Automated Rating & Trading Standard for Art Quotation. ARTSTAQ vyvinul burzovní model pro obchodování s uměním, který využívá principy kapitálových trhů. Často bývá označován jako NASDAQ for Art.

ARTSTAQ loni úspěšně vstoupil na investiční platformu Fundlift. Od investorů získal 6,65 milionu korun.

ARTSTAQ v roce 2015 založil český vizionář, podnikatel a investor Roman Komárek. Do vedení firmy přizval bývalého dlouholetého šéfa UniCredit Bank Slovakia a milovníka umění Jozefa Bartu a společně založili českou vývojářskou a provozní společnost Artstaq s.r.o. Postupně se ARTSTAQ rozrostl o špičkové experty z různých oblastí.

 

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Top zprávy
Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.