Pražské akcie by měly následovat evropské do ztrát. Tabák výjimkou?


09:00 • 19. srpna 2015

Tagy: pražská burza, Philip Morris ČR

Český trh by měl klesat po vzoru Evropy, která by měla po otevření propadnout zhruba o 1 %. Asijské trhy dnes klesaly, například Nikkei o 1,61 %, Šanghaj odepisovala během dne dalších 5 %, ale nyní je to pouze již -1 %. Nálada na trzích je nyní křehká a zřejmě uvidíme poklesy na všech českých akciích. ČEZ by se mohl propadnout pod 550 korun, Komerční pod 5400 korun a k vybírání zisků by mohlo dojít i na Erste Bank, která se nyní obchoduje na ročním maximu.

Philip Morris významně stoupl zisk. Jakou nabídne dividendu?

Akcie Philip Morris by naopak po dobrých číslech za 1H15 mohly posílit. Zisk na akcii v prvním pololetí dosáhl 489 korun, což by mohlo indikovat dividendu za rok 2015 okolo 980 korun, oproti očekávání analytiků 900 korun. Futures na americký index S&P500 aktuálně klesají o 0,3 %, čeká se na zápis z posledního jednání Fedu, který by mohl naznačit, kdy dojde ke zvýšení sazeb.

Napsat autorovi RSS

Kariéru začal v brokerské společnosti Zvěřina & Bělohlávek, kde se zaměřoval na přímé obchody, poté nastoupil do IKS Komerční banky na pozici specialisty na zahraniční cenné papíry. Další zkušenosti nabral v ING Barings/Bank, kde se zaměřil na sales pro lokální institucionální klientelu a následně se stal i tvůrcem trhu na nejobchodovanějších akciích na Burze cenných papírů Praha. Po pěti letech přešel do Patria Finance, kde 10 let pracoval jako salesman pro akcie centrální Evropy, jak pro lokální instituce tak i pro londýnské investiční a brokerské domy. Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.