Pivovarům Lobkowicz klesly tržby i produkce piva


16:24 • 18. května 2016

Tagy: Pivovary Lobkowicz Group, výsledky

Pivovarnické skupině Lobkowicz klesly v letošním prvním čtvrtletí tržby o 16,9 procenta na 198,5 milionu korun. Tržby z prodeje piva se snížily o 16,7 procenta na 191,4 milionu korun a produkce piva spadla o 23,7 procenta na 140,9 tisíce hektolitrů.

V Česku skupina za první tři měsíce roku utržila 161,3 milionu korun, což představuje meziroční pokles o 14,8 procenta. Tržby z vývozu klesly výrazněji, a to o 26,2 procenta na 30,1 milionu korun.

Pivovary Lobkowicz patří mezi pět největších pivovarnických společností na českém trhu. Zahrnují sedm regionálních pivovarů, a to Protivín, Uherský Brod, Jihlava, Rychtář, Klášter, Vysoký Chlumec a Černá Hora. Většinovým vlastníkem PLG je firma Lapasan, v níž má většinový podíl čínská společnost CEFC. Právě na Čínu se chtějí letos Pivovary Lobkowicz soustředit v rámci rozvoje nových trhů.

Zástupce CEFC Tvrdík odchází z dozorčí rady Pivovarů Lobkowicz

Firma Lapasan, která koupila 79,4 procenta pivovarů loni v září za 1,9 miliardy korun, chce převzít zbylá zhruba dvě procenta akcií od menšinových majitelů.

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.