Čtvrteční akce: ECB a britské parlamentní volby


08:28 • 8. června 2017

Tagy: koruna, fx, forex, euro, EURCZK, USDCZK, EURUSD

Na měnových párech s dolarem bylo včera docela rušno. Vyšší volatilitě se nevyhnula ani koruna. Co nás čeká dnes? Zasedání Evropské centrální banky (ECB) a britské parlamentní volby.

Data z české ekonomiky nám za včerejšek přinesla výslednou částku, kterou ČNB použila během intervenčního režimu. Jednalo se o doplnění posledních šesti dní z dubna, kdy ještě trvala obrana koruny před posílením pod 27,00 za euro. Sečteno a podtrženo, konečná částka činí zhruba 2,049 bilionu korun.

Další ze sérií zpráv byly informace ohledně stavebnictví a průmyslové produkce. U první statistiky se jednalo o propad o 2,2 procentního bodu na úroveň 4,0 %. Průmyslová produkce se pak propadla o  -2,5 %. Trh reagoval mírným oslabením české měny z 26,31 EURCZK na 26,33 EURCZK. V průběhu dne ale nakonec koruna skončila v plusu. Momentálně se obchoduje na úrovni 26,31 EURCZK a jeho vývoj vidíme v rozmezí 26,25 až 26,36.

Euro dosáhlo intradenního minima, a to po zveřejnění zprávy ohledně možného snižování inflační předpovědi pro další 3 roky ze strany ECB. Nejmenované zdroje uvádí, že by odhad tempa růstu cen mohl do roku 2019 činit  pouhých 1,5 %. V porovnání s předběžným očekáváním z března jde o pokles o více než 0,2 procentního bodu (1,7 % pro rok 2017, 1,6 % pro 2018, 1,7 % pro 2019). Tato informace naznačuje, že evropská monetární politika se bude ještě striktněji držet svého neagresivního postoje, Euro v reakci na to oslabilo vůči dolaru o více než 0,5 %. Tento rozdíl se během dne celý umazal a nyní se měnový pár obchoduje na úrovních 1,1264 EURUSD. Jeho dnešní rozmezí vidíme na hodnotách 1,125 až 1,128 EURUSD.

Dnes nás čeká příval zpráv hlavně z Evropy. Ta nejdůležitější bude patřit ECB, která zveřejní rozhodnutí o úrokových sazbách. Následně pak proběhne tisková konference, která by měla kromě jiného odhalit už zmíněnou možnou změnu inflačního výhledu  pro eurozónu. V průběhu dne se pak budou konat parlamentní volby v Británií. Jejich oficiální výsledek bude zveřejněn až v pozdních hodinách, očekávaný dopad této informace na devizový trh tak bude možné pozorovat v pátek ráno. Z domácího trhu se dočkáme zprávy ohledně míry nezaměstnanosti, u které se očekává další pokles o 0,3 procentního bodu na úroveň 4,1 %.

V případě pojištění se proti měnovým výkyvům do budoucna se dá využít tzv. forward. Momentálně je pro nákup eura na měnovém páru EURCZK nejvýhodnější využít 2 až 3 měsíční intrument, kde denní náklady činí -0,3 bodu.

RSS

Absolvent VÚT v Brně a několika certifikací z oblasti investičního bankovnictví na Yale University. Zajímá se o finanční trhy, a jejich technickou a fundamentální analýzu.

 

 Přejít na diskusi

Top zprávyKurzy k článku
EUR/USD

;

EUR/CZK

;

USD/CZK

;

EUR/USD

;


Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.