Fortuně vzrostly sázky o čtvrtinu, vzpruhou bylo fotbalové EURO


AKTUALIZOVÁNO 09:22 07:48 • 25. srpna 2016

Tagy: Fortuna, sázky, výsledky

AKTUALIZOVÁNO – Sázkové společnosti Fortuna Entertainment Group vzrostla v pololetí výše přijatých sázek o 24,2 procenta na 511,6 milionu eur. Provozní zisk EBITDA meziročně rostl 7,7 procenta na 9,7 milionu eur a čistý zisk se zvýšil o 12,1 procenta na 5,4 milionu eur. Akcie Fortuny zahájily na pražské burze mírným růstem nad 95 korun za akcii.

„Náš silný rozvoj byl podpořen rostoucím sportovním online sázením, zejména prostřednictvím mobilu, a to na všech trzích, kde Fortuna působí. Pozitivní vliv mělo i fotbalové EURO 2016 ve Francii, kde se představily národní týmy všech zemí, kde Fortuna působí,“ řekl Per Widerström generální ředitel a předseda představenstva Fortuna Entertainment Group.

„Výsledky hospodaření Fortuny mírně překonaly naše očekávání, a to zejména díky silnému růstu hrubých výher. Za tím podle očekávání stál růst aktivity sázkařů a příznivé sportovní výsledky v rámci Mistrovství Evropy ve fotbale. Na druhou stranu, výsledky nedosáhly tržního konsensu pro EBITDA. Závažím pro cenu akcií by mohl být i fakt, že Fortuna potvrdila záměr nevyplatit dividendu letos ani příští rok,“ uvedl Miroslav Frayer z Komerční banky.

V prvním pololetí 2016 meziročně vzrostly hrubé výhry Fortuny o 19,9 procenta na 80,5 milionů eur. To bylo částečně podpořeno příznivými výsledky fotbalových utkání během turnaje EURO 2016. Hrubé výhry ze sportovního sázení po internetu v prvním pololetí meziročně vzrostly o 30,9 procenta na 50,2 milionů EUR.

Fortuna dnes také oznámila uzavření smlouvy s firmou Playtech na dodání platformy pro všechny distribuční kanály v oblasti sportovního sázení i online her. Playtech je přední světovou společností dodávající herní software poskytující inovativní řešení významným společnostem v odvětví sportovního sázení a online her.

„Ambicí Fortuny je stát se největším regulovaným operátorem ve sportovním sázení a online hrách přes všechny distribuční kanály a produkty ve střední a východní Evropě. Platforma od Playtechu, jež bude přizpůsobena potřebám Fortuny, nám umožní nabídnout špičkovou flexibilní technologii uzpůsobenou pro více distribučních kanálů a více jurisdikcí,“ dodal Widerström.

Fortuna Entertainment Group se zaměřuje hlavně na kurzové sázky. Působí v Česku, na Slovensku a v Polsku. Loni zvýšila čistý zisk meziročně o 22,5 procenta na zhruba 527 milionů Kč. S akciemi firmy se obchoduje na pražské a varšavské burze, majoritním vlastníkem je finanční skupina Penta.

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.