Pražskou burzu i Evropu vedly k ziskům banky. Králem Erste


16:48 • 22. června 2015

Tagy: index PX, pražská burza, Akcie, ČEZ, Erste, VIG, Philip Morris ČR, Řecko

České akcie dnes po vzoru Evropy solidně zpevnily. Lídry směru vzhůru byly bankovní tituly, zátěží naopak energetika ČEZ. Erste dnes velmi potěšila akcionáře a připsala si markantní zisk 4,82 %. Těmto akciím zdatně sekundovaly akcie VIG se ziskem 2,09 % a posilovala také Komerční banka s půlprocentem zisku.

Hlavním důvodem pro skokové růsty bankovních titulů v regionu i v Evropě byly zprávy, že se řecká krize kolem uvolnění další finanční pomoci snad již blíží ke konci a že zástupci zemí eurozóny najdou se zástupci Řecka kompromis. Stát se tak posle posledních zpráv po schůzce ministrů euroskupiny má do konce týdne.

Trhy prudce rostou. Dohodu s Řeky mají za hotovou věc

Kdo drží nejvíc řeckých akcií a proč?

ČEZ dnes zažil velmi volatilní seanci. Akcie se během dopoledne dostala o více než 2 % výše na úrovně nad 580 korun, ale odpolední výprodej společně s větší nabídkou v závěrečné aukci posílá akcie hluboko pod 570 korun a do ztráty přesahující půlprocento.

Velmi solidní více jak 3% zisk si připsaly akcie Philip Morris ČR, nicméně na zanedbatelném objemu 256 kusů akcií. Obligátně posilovaly i akcie O2, dnes to bylo o 2,65 procenta.

Okolní trhy také „zabraly“ a společně s Evropou vystřelily vzhůru. Polský index WIG20 po předchozích slabých dnech vzrostl o 2,22 %, když i jej vedl výše zejména bankovní sektor. Maďarsko je dnes silnější o 1,4 %, když i tam si zejména banka OTP si připisuje výrazný 2,7% zisk.

Napsat autorovi RSS

Kariéru začal v brokerské společnosti Zvěřina & Bělohlávek, kde se zaměřoval na přímé obchody, poté nastoupil do IKS Komerční banky na pozici specialisty na zahraniční cenné papíry. Další zkušenosti nabral v ING Barings/Bank, kde se zaměřil na sales pro lokální institucionální klientelu a následně se stal i tvůrcem trhu na nejobchodovanějších akciích na Burze cenných papírů Praha. Po pěti letech přešel do Patria Finance, kde 10 let pracoval jako salesman pro akcie centrální Evropy, jak pro lokální instituce tak i pro londýnské investiční a brokerské domy. Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.