CETV a O2 dál na vlně povýsledkové euforie


17:07 • 30. července 2015

Tagy: ČEZ, CETV, O2, pražská burza, Komerční banka

Český trh zavřel se ziskem 0,4 %, převážně díky akciím VIG a ČEZ. VIG přidal slušných 1,5 % a skončil nad 865 korunami. ČEZ se odlepil od hranice 580 korun a během dne posiloval až o 1 % nad 585 korun, kde však čekali prodejci realizující zisky a poslali akcie ČEZ o patro níž na 582 korun.

Komerční banka v posledních dnech neprožívá zrovna dobré období. Dnes odepsala dalších 0,64 % a to dokonce testovala úroveň 5400 korun. V závěrečné aukci se však objevila poptávka, která akcie od úrovně 5400 korun posunula zpět vzhůru ke 5450 korunám. Největšími hvězdami byly akcie CETV +4,75 %, které i nadále pozitivně reagovaly na své výsledky za 2. kvartál, a již obligátně O2 +3,1 %, kde kupci stále spekulují na vysokou dividendu. Objem dosáhl mírně podprůměrných 500 milionů korun.

O2 zvedla zisk o polovinu, hlásí poprvé bez CETIN

Analytička: O2 dokazuje schopnost vyplatit atraktivní dividendu

Napsat autorovi RSS

Kariéru začal v brokerské společnosti Zvěřina & Bělohlávek, kde se zaměřoval na přímé obchody, poté nastoupil do IKS Komerční banky na pozici specialisty na zahraniční cenné papíry. Další zkušenosti nabral v ING Barings/Bank, kde se zaměřil na sales pro lokální institucionální klientelu a následně se stal i tvůrcem trhu na nejobchodovanějších akciích na Burze cenných papírů Praha. Po pěti letech přešel do Patria Finance, kde 10 let pracoval jako salesman pro akcie centrální Evropy, jak pro lokální instituce tak i pro londýnské investiční a brokerské domy. Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.