Korunu čeká týden téměř bez dat. Naopak v USA mají „veselo“


08:32 • 21. srpna 2017

Tagy: RoklenFx, fx, forex, euro, koruna, dolar, EURCZK, EURUSD, USDCZK

Nadcházející týden bude pro českou měnu chudý na domácí data, jen ve čtvrtek statistici oznámí konjunkturální průzkum za srpen. Ve Spojených státech to naopak vře, ke geopolitickému napětí kvůli KLDR se přidaly protesty proti prezidentovi Donaldu Trumpovi v souvislosti s násilnostmi v Charlottesville. Trump dnes oznámí novou vojenskou strategii Spojených států v Afghánistánu.

Měnový pár EURCZK se momentálně obchoduje na 26,08 a vůči dolaru je koruna na 22,21 USDCZK. Měnový pár EURUSD je pak na 1,174 EURUSD

Pro dnešek by se eurokoruna měla pohybovat v rozmezí 26,03 až 26,13 a měnový pár USDCZK od 22,16 do 22,26. EURUSD pak vidíme v pásmu 1,1725 až 1,1765. 

Česká měna má za sebou týden lehkého zpevnění, ke kterému přispěla především nad očekávání lepší data. Ta mohla zároveň i trochu pootevřít další vrátka směrem k druhému kolu navyšování sazeb. Na druhou stranu tu je „překážka“, a to v podobě Evropské centrální banky (ECB).

Ke koruně se minulý týden vyjádřil člen bankovní rady ČNB Oldřich Dědek. Ten agentuře Bloomberg řekl, že centrální banka považuje korunu za stále překoupenou, což bude v rámci příštích měsíců výrazně vstupovat do dalšího rozhodování o sazbách.

Z dat se dnes dočkáme pouze Chicagského indexu, jinak je dnešek chudý na čísla z ČR i eurozóny. Důležitější data přijdou až v průběhu týdne, ve středu bude zveřejněn hrubý domácí produkt v Německu a v pátek bude mít projev šéfka Fedu Janet Yellenová. Už ve středu bude mít v německém Lindau projev také šéf ECB Mario Draghi.

RSS

Studuje Národohospodářskou fakultu VŠE, předtím Gymnázium Václava Hraběte v Hořovicích. Jako Junior Trader se zajímá o finanční trhy. Má  rád kávu a volejbal.Přejít na diskusi

Top zprávyKurzy k článku
EUR/USD

;

EUR/CZK

;

EUR/USD

;

USD/CZK

;


Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.