Korunu čeká zkrácený týden. Padne hranice 26 korun za euro?


08:22 • 3. července 2017

Tagy: forex, RoklenFx, koruna, dolar, euro, EURCZK, EURUSD, USDCZK

Pátek přinesl pozitivní data z tuzemské ekonomiky. Její růst překonal predikce, když vzrostla o tři procenta, což bylo nad očekáváním 2,9 procenta. Lepší byl i výsledek mezikvartálního srovnání. Hrubý domácí produkt (HDP) se proti předchozímu čtvrtletí zvýšil o 1,5 %, když trh čekal růst o 1,3 procenta.

Rostla také meziroční inflace v eurozóně. Predikce počítala s růstem 1,2 procenta, zatímco zvýšení bylo o 1,3 %. Koncem minulého týdne byla zveřejněna míra nezaměstnanosti v Německu, která zůstává beze změny na rekordně nízké úrovni 5,7 %, což odpovídalo očekáváním. Měnový pár EURCZK se i během pátečního obchodování držel na předintervenčních hodnotách a aktuálně se obchoduje za 26,10 EURCZK. Dnešní výhled vidíme v rozmezí 26,05 až 26,25.

Z domácích dat se dnes v 9:00 dočkáme indexu nákupních manažerů ve výrobním sektoru. V eurozóně bude v 11:00 zveřejněna míra nezaměstnanosti.

Chicago PMI index v pátek předčil očekávání a dostal se na úroveň 65,7 bodu oproti predikci 58,1 bodu. Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech také dosáhla lepších než očekávaných výsledků. Konkrétně se dostala na 95,1 bodu.

Dolaru tyto zprávy ale nijak nepomohly i nadále pokračuje ve ztrátách. Aktuálně se obchoduje kolem 22,87 USDCZK a vůči euru 1,141 EURUSD. Dnes se dočkáme dat z výrobního a stavební sektoru. Rozmezí vidíme mezi 22,85 až 22,93 USDCZK a 1,139 až 1,143 EURUSD.

RSS

Trader RoklenPřejít na diskusi

Top zprávyKurzy k článku
EUR/USD

;

EUR/CZK

;

EUR/USD

;

USD/CZK

;


Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.