Temná mračna nad akciemi NWR


10:31 • 4. května 2016

Tagy: NWR, Akcie, Pražská burza, uhlí, OKD

Londýnská burza pozastavila obchodování s akciemi těžební společnosti New World Resources (NWR). Pražská a varšavská burza požadavek firmy na zastavení obchodování s titulem zpracovávají. Na pražské burze akcie NWR ráno ztrácely až 30 procent.

Společnost NWR uvedla, že zbytek skupiny NWR bude řádně rozpuštěn nebo rozdělen. Pokud taková situace nastane, mohou akcionáři NWR Plc počítat jen s minimálními nebo žádnými výnosy.

Akcie NWR padají v reakci na včerejší zprávu o její dceřiné černouhelné firmě OKD. Ta podala k soudu sama na sebe insolvenční návrh a spojila ho s návrhem na reorganizaci. OKD, kterou dlouhodobě drtí nízké ceny uhlí, totiž nemá dost financí na splácení svých závazků.

Z insolvenčního návrhu vyplývá, že těžební firma OKD dluží více než 17 miliard korun a má nejméně 650 věřitelů. Hodnota majetku OKD přitom nepřesahuje sedm miliard korun.

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes uvedl, že cílem vlády je přispět ke stabilizaci situace OKD.

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.