Pražskou burzu ovlivní klíčový index MSCI. Pegas posílí, O2 může ztratit


08:48 • 14. srpna 2015

Tagy: Pegas Nonwovens, O2, Unipetrol, ČEZ, Erste, Komerční banka, pražská burza

České akcie budou zřejmě otevírat bez větších změn. Pegas bude pravděpodobně opět silnější  po oznámení, že jeho akcie budou zařazeny do mezinárodních indexů MSCI. Naopak akcie O2 by mohly oslabit, neboť spekulace, že jeho akcie vstoupí zpět do tohoto důležitého indexu, se nenaplnily.

Fortuna, která včera odepsala 10 % by se mohla vzpamatovat, naopak Unipetrol po požáru by měl zůstat pod prodejním tlakem, neboť nejsou nové informace, jak výbuch ovlivní výsledky.

ČEZ by se mohl dostat pod 570 korun a okopírovat německé utility, které mají velmi slabý rok. Banky se budou pravděpodobně obchodovat bez větších změn. Futures na evropské indexy jsou bez větších změn, podobně jako futures na S&P500. 

Napsat autorovi RSS

Kariéru začal v brokerské společnosti Zvěřina & Bělohlávek, kde se zaměřoval na přímé obchody, poté nastoupil do IKS Komerční banky na pozici specialisty na zahraniční cenné papíry. Další zkušenosti nabral v ING Barings/Bank, kde se zaměřil na sales pro lokální institucionální klientelu a následně se stal i tvůrcem trhu na nejobchodovanějších akciích na Burze cenných papírů Praha. Po pěti letech přešel do Patria Finance, kde 10 let pracoval jako salesman pro akcie centrální Evropy, jak pro lokální instituce tak i pro londýnské investiční a brokerské domy. Přejít na diskusi

Top zprávyKurzy k článku
PEGAS

;

O2 C.R.

;

UNIPETROL

;

ČEZ

;

ERSTE

;

KB

;


Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.