Soros chce, aby peníze vydělávaly. Vsadil proto na banky


16:01 • 15. února 2017

Tagy: George Soros, americké akcie, Akcie, Banky, Goldman Sachs, Bank of America

Soros Fund Management spravující prostředky muže, který porazil Bank of England, rozjel novou vlnu akciových investic. George Soros, byť možná ne přímo sám, v posledním čtvrtletí minulého roku vsadil hlavně na velké americké banky.

Podle pravidelně zveřejňované dokumentace zainvestoval Sorosův fond celkem 14,9 milionů dolarů do banky Goldman Sachs a dále pak 3,9 milionů dolarů do Bank of America. Nejde však o největší sázky. Prvenství totiž patří call opci navazující na fond S&P Select Sector SPDR Fund – Financial Sector, který se zaměřuje výhradně na finanční společnosti v rámci širšího indexu S&P. Celková investice do opce činila 72,6 milionů dolarů.

Soros a boj za lidská práva: Verze „Irsko a hypotéky“

Soros není v tomto směru ničím výjimečným. Mnoho investorů se rovněž zaměřilo na investice do finančních akcií, které v podstatě rostou už od vyhlášení výsledku amerických prezidentských voleb ze začátku listopadu, a to díky vidině omezení regulací sektoru a avizované změně amerického daňového systému.

Pravdou je, že známý investor a filantrop nejen nakupoval, ale rovněž i prodával. Během posledních třech měsíců minulého roku se například zbavil všech držených akcií společnosti Procter & Gamble.

Ups! „Fat finger“ prozradil Sorosovy pozice na short

Napsat autorovi RSS

Absolvent Vysoké školy ekonomické, Národohospodářské fakulty. Dříve studoval na Gymnáziu Voděradská. Když se rozhodoval o zaměstnání, Roklen pro něho byla jasná volba. Mezi jeho záliby patří ekonomie, finanční trhy, rybaření a vaření.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.