Krátkodobé EURCZK forwardy zdražují. V ECB se ozývají „jestřábi“


08:19 • 29. března 2017

Tagy: fx, forex, euro, koruna, dolar, EURCZK, EURUSD, USDCZK

Evropská centrální banka by se měla připravit na změnu své politiky. Dolar zpevnil a atakuje hranici 1,080 za euro. Krátkodobé forwardy na koruně dále zdražují v souvislosti s nervozitou kolem ukončení intervencí ČNB.

Podle Sabine Lautenschlägerivé, která je členkou bankovní rady ECB, by se centrální banka měla začít připravovat na změnu své měnové politiky v souvislosti s růstem inflace směrem k jejím dlouhodobým cílům. Bankéřka sice připouští, že podle současných dat je uvolněná měnová politika stále ještě na místě, ale zároveň vyjádřila přesvědčení, že data se budou i nadále zlepšovat, což by nahrávalo možným budoucím změnám.

Dolar si během včerejška připsal zisky, které ho dostali zpět k hranici 1,080 EURUSD. Stále se však však jedná o nejslabší hodnotu od listopadu 2016. Na eurokoruně je zatím klid, avšak forwardové body naznačují možnou „hrozbu“ příštích zasedání ČNB. V současné době se výrazně zvýšila nákladovost týdenního až měsíčního forwardu, a to v souvislosti s očekáváním opuštění intervenčního režimu. Například nákladovost týdenního forwardu se pohybuje kolem 6 bodů, což je nejnižší úroveň od roku 2015.

Bloomberg: Konec intervencí v květnu, koruna zpevní k 26,10 za euro

Včerejšek byl z hlediska dat poměrně nudný. Za zmínku stojí jen spotřebitelská důvěra v USA, která dosáhla nejvyššího výsledku za posledních 16 let. Během března vzrostla až na 125,6 bodů, čímž překonala predikci 113,9 bodů. Vyplývá to z výsledků průzkumu, které dnes zveřejnila organizace Conference Board. Na trhu se přitom čekalo zhoršení ukazatele. Důvěru podporuje hlavně optimismus kolem pracovních možností a lepší hodnocení podnikatelských podmínek. Hodnocení současných podnikatelských podmínek a podmínek na trhu práce se mezi spotřebiteli výrazně zlepšilo,

Doma jsme se včera nedočkali žádných dat. Eurokoruna se i nadále pohybuje kolem 27,02 a ani dnes by neměla přijít žádná změna. Tento měnový pár tedy i dnes vidíme v pásmu 27,02 až 27,04 EURCZK. Dolar pak vidíme v rozmezí 1,078 až 1,082 EURUSD a 24,95 až 25,05 USDCZK.

RSS


Přejít na diskusi

Top zprávyKurzy k článku
EUR/USD

;

EUR/CZK

;

EUR/USD

;

USD/CZK

;


Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.