Donald Trump kope hrob exekutivním příkazům


12:05 • 16. března 2017

Tagy: Trump, imigrace, zákony, soud

Havajský federální soud pozastavil činnost imigračního zákazu amerického prezidenta Donalda Trump. Ten rozhodnutí ostře kritizoval. Vzápětí ale na projevu v Tennessee vykopal příkazu svou kontroverzní rétorikou hrob. Uvedla to dnes agentura Bloomberg.

Několik států se pokouší zastavit exekutivní příkaz co nejrychlejším soudním procesem. Svoje stanovisko už vydaly soudy v Marylandu, Washingtonu a Havaji. Poslední jmenovaný požádal o dočasný zákaz příkazu, než důkladně projedná celý případ, který měl platit ode dneška. Důvodem zamítnutí tohoto příkazu byla diskriminace na základě národnosti. Dodatečnými důvody byly omezení turismu, příchod pracovní síly a studentů z uvedených arabských zemí.

„Tohle rozhodnutí nás v očích ostatních oslabuje. My už ale nejsme slabí, věřte mi. Proti tomuto příšernému rozhodnutí budu dále bojovat,“ prohlásil Trump. Dodal, že půjde klidně i před nejvyšší soud. A slíbil, že tento případ vyhraje.

Švejkování: Trumpocalypsa & kočkování s médii

Velká kritika Trumpa se strhla poté, co na veřejném vystoupení včera několikrát opakoval, že tento exekutivní příkaz je „umírněnou verzí“ předchozího příkazu, který americké soudy zamítly. Tím v podstatě prohlásil, že návrh byl pozměněn jen v právních detailech, ale záměr příkazu zůstal úplně stejný jako v původním návrhu.

Havaj jako první žaluje Trumpův migrační dekret

Bývalý etický a právní poradce Baracka Obamy Norman Eisen ve svém tweetu uvedl, že Trumpovo prohlášení je katastrofou. Bílý dům prozatím nevydal na prezidentovo prohlášení žádnou reakci.

RSS

Student navazujícího magisterského studia Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze. Jeho oborem je hospodářská správa a hospodářské a politické dějiny 20. století. Zajímá se o ekonomii, finanční trhy a politiku.Přejít na diskusi

Top zprávy
Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.