Pražskou burzu ovládl dravý růst Pegasu, pod tlakem dál Unipetrol


17:36 • 14. srpna 2015

Tagy: pražská burza, Akcie, O2, ČEZ, Pegas Nonwovens

Český trh uzavřel se ztrátou 0,23 %, nicméně překonal okolní burzy, které spadly o zhruba 1 %. Investoři se opět soustředili spíše na „small cap“ společnosti. Pegas po oznámení, že bude zařazen do indexu MSCI vystřelil o 9,54 %! a uzavřel na novém historickém maximu 930 korun. Opačnou reakci jsme viděli na akciích O2. Ty se po otevření propadly výrazně pod 150 korun, ale zájem ze strany kupců, kteří spekulují na vysokou dividendu, poslal akcie zpět k úrovním 160 korun.

Unipetrol dnes opět trpěl a díky nejistotám a nedostatečným informacím, jak požár v Litvínově ovlivní celoroční výsledky, odepsal dalších 5 % a skončil na 170 korunách. Finanční akcie zůstaly stranou zájmu a uzavřely bez větších změn, nicméně za zmínku stojí ČEZ, který se propadl pod 570 korun a během dne testoval dokonce 565 korunovou úroveň. Tato akcie svou výkonností stále překonává všechny utility jak v regionu, tak i v Evropské Unii a bude zajímavé sledovat, jak dlouho tento nesoulad potrvá. Objem obchodů byl průměrný 611 miliónů korun. 

Napsat autorovi RSS

Kariéru začal v brokerské společnosti Zvěřina & Bělohlávek, kde se zaměřoval na přímé obchody, poté nastoupil do IKS Komerční banky na pozici specialisty na zahraniční cenné papíry. Další zkušenosti nabral v ING Barings/Bank, kde se zaměřil na sales pro lokální institucionální klientelu a následně se stal i tvůrcem trhu na nejobchodovanějších akciích na Burze cenných papírů Praha. Po pěti letech přešel do Patria Finance, kde 10 let pracoval jako salesman pro akcie centrální Evropy, jak pro lokální instituce tak i pro londýnské investiční a brokerské domy. Přejít na diskusi

Top zprávyKurzy k článku
O2 C.R.

;

ČEZ

;

PEGAS

;


Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.