BMW investuje dalších 600 milionů dolarů do továrny v USA


17:23 • 26. června 2017

Německý výrobce luxusních automobilů BMW investuje dalších 600 milionů dolarů (zhruba 14 miliard korun) do své továrny v Jižní Karolíně. Oznámila to dnes firma. Investice v závodě vytvoří kolem tisícovky nových pracovních míst.

Závod ve městě Spartanburg je největší továrnou automobilky BMW na světě a v současnosti zaměstnává přes 9000 lidí. Závod vyrábí sportovně-užitkové automobily BMW X, v loňském roce jeho produkce přesáhla 411.000 vozů, napsala agentura Reuters.

Nová investice naplánovaná na období 2018 až 2021 má posílit kapacity závodu s ohledem na výrobu nové generace vozů BMW X. Produkce továrny je určena pro Spojené státy i pro zahraniční trhy.

Automobilka BMW se letos stala terčem kritiky amerického prezidenta Donalda Trumpa kvůli výstavbě nové továrny v Mexiku. Trump v lednu varoval, že uvalí dovozní clo 35 procent na automobily, které hodlá BMW exportovat z Mexika do Spojených států. Závod v mexickém městě San Luis Potosí, jehož výstavba začala loni v červnu, by měl od roku 2019 vyrábět vozy BMW řady 3.

RSS


Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.