Americké výnosy si po včerejším růstu prochází korekcí. Dolar se obchoduje pod 1,0650 za euro. Koruna krátce oslabila nad 25,30 za euro. Aktuálně se obchoduje pod touto hranicí.

Lovci odměn, zbystřete! Apple nabízí až 200 tisíc dolarů

Pozor, Apple vypisuje odměny! V rámci snahy o dosažení té nejvyšší kvality produktů se technologický gigant rozhodl zapojit i veřejnost mimo firmu. Cílem je odhalit kritické systémové chyby produktů s emblémem nakousnutého jablka, na které jeho zaměstnanci dosud nenarazili. Úspěšní lovci odměn by si tímto způsobem mohli přijít až na 200 tisíc dolarů.

Pokud jste si však na odměnu brousili zuby, pravděpodobně Vás následující řádky zklamou. Apple se totiž rozhodl do nového programu zapojit pouze dva tucty výzkumníků a programátorů, kteří již v minulosti přispěli k odhalení systémových chyb, avšak nebyli za svůj přínos dosud odměněni. Tito experti budou mít na starosti celkem 5 specifických kategorií, přičemž nejlukrativnější oblastí s nejvyšším možným hodnocením až 200 tisíc dolarů je bezpečnostní firmware, který má zabránit spouštění neautorizovaných programů v rámci systému iOS.

Apple se rozhodl systém odměn limitovat na doporučení ostatních společností, které obdobné programy vypisují poměrně často. Podle serveru Fortune tyto firmy vedení Applu rovněž doporučily, aby se nezaměřovalo na širokou veřejnost, ale aby „zapřáhlo“ malou skupiny již osvědčených výzkumníků. Hlavním přínosem tohoto kroku je snížení nákladů spjatých se studiem nic neříkajících upozornění na v podstatě neexistující chyby.

Byť Apple neprozradil, od koho tyto rady přišly, možné rádce lze najít především mezi velkými technologickými firmami. Se systémem odměn pro veřejnost má své zkušenosti například Microsoft, Facebook, Google či Yahoo.

Microsoft založil svůj program odměn před třemi roky. Za tu dobu firma výzkumníkům vyplatila více jak 1,5 milionů dolarů. Z toho nejvyšší odměny (celkově byly dvě) dosahovaly jednotlivě sto tisíc dolarů. Facebook pro tyto účely vytvořil veřejnosti zcela otevřený program, kam mohou lidé posílat svá upozornění vztahující se ke konkrétním produktům. Celkově sociální síť tímto způsobem vyplatila 4 miliony. Z toho je možné jmenovat například desetiletého Fina, který získal 10 tisíc dolarů za nalezení způsobu vymazání komentářů prostřednictvím účtu na Instagramu.

Newsletter