Pražskou burzu ovládli prodejci. „Černou ovcí“ Fortuna +9 %


18:02 • 1. září 2015

Tagy: pražská burza, Erste, Komerční banka, VIG, Fortuna, index PX, O2, Pegas Nonwovens

Index PX dnes zavřel se ztrátou 2,64 % na svém denním minimu. Celkový objem dosáhl 820 mil. Kč. Všechny sektory na pražské burze dnes byly na prodej, vyjma Fortuny, která přidala 8,8 % po ranních zprávách o legislativní změně zdanění hazardu.

Změna plánu na zdanění hazardu: Pomůže i Fortuně

Rakouské finanční tituly dnes táhly index dolů, akcie VIG se propadly o 4,87 %, akcie Erste Bank o 2 %. Komerční banka se držela celé dopoledne v zisku, ale odpolední prodejci ji poslali o konečných 2,3 % níž.

Akcie O2 dnes byly velmi volatilní a předvedly v jeden moment 8,5% propad, který k závěru dne zmírnily na -3,5 %. Vzhledem k raketovému nárůstu tohoto titulu v poslední době, lze očekávat velmi volatilní obchodování i v příštích dnech a titul bude náchylný k vybírání zisků.

Pegas byl dnes celý den pod prodejním tlakem a korigoval tak svůj nárůst z minulých týdnů, i nadále můžeme očekávat prodejní příkazy v tomto titulu, kdy spekulace na zařazení do MSCI indexu je již za námi a titul v tuto chvíli již mohl předstihnout svůj fundament. 

Napsat autorovi RSS

Jeho hlavním zaměřením je proprietary trading, market making. Má dlouholeté zkušenosti s obchodováním cenných papírů, akciových derivátů a FX. Od roku 1995 je držitelem makléřské licence MF ČR. V minulosti působil jako vedoucí oddělení Equity Sales and Trading ve společnosti Patria Finance a CAIB Securities, předních akciových obchodníků s cennými papíry. Je členem burzovního výboru pro burzovní obchody BCPP. Přejít na diskusi

Top zprávyKurzy k článku
ERSTE

;

KB

;

VIG

;

FORTUNA

;

PX

;

O2 C.R.

;

PEGAS

;


Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.