Dolar nad 1,08 za euro. Forward EURCZK dále padá


08:10 • 22. března 2017

Tagy: fx, forex, euro, koruna, dolar, EURCZK, EURUSD, USDCZK

Spotový kurz koruny se obchoduje stále s minimální volatilitou na hranici 27,02 EURCZK, to samé se však nedá říci o forwardech. Dolar pak i nadále slábne. Hranice 1,080 za euro byla pokořena.

V Česku jsme včera neregistrovali žádná zásadní data, stále však cítíme dozvuky projevu prezidenta Miloše Zemana ohledně možného ukončení intervencí ČNB dříve než v polovině roku. Ten poměrně výrazně pohnul forwardovou křivkou, která i během včerejška pokračovala v poklesu. Momentálně jsme dokonce pod pásmem, které jsme zaznamenali v lednu 2017, tedy v době největší aktivity spekulantů sázejících na brzké posílení koruny.

Insider info prezidenta Zemana? Exit možná dřív než v půlce 2017

Do toho se navíc blíží konec 1. kvartálu, který ČNB v podstatě označila za minimální dobu trvání intervencí. Na měnovém páru EURCZK se tak sice Zemanův projev zatím neprojevil, ale stabilní pásmo 27,02 – 27,04 na EURCZK nás může již brzy opustit.

Kolik je vsazeno na posílení koruny?

Z dnešních dat stojí za zmínku prodeje existujících domů a změna zásob ropy, obojí v USA. V Česku ani eurozóně dnes žádná klíčová data neočekáváme.

V USA jsme se ani včera nedočkali statistiky, která by pomohla dolaru. Eurodolar se v tento moment pohybuje na úrovni 1,08 EURUSD a vidíme ho dnes v pásmu 1,072 až 1,083 EURUSD. V případě USDCZK koruna pokračuje v posilování, dnes očekáváme pásmo 24,95 až 25,04.

RSS

Trader/Asset Manager RoklenPřejít na diskusi

Top zprávyKurzy k článku
EUR/USD

;

EUR/CZK

;

EUR/USD

;

USD/CZK

;


Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.