Italská Eni chce investovat v Africe 20 miliard eur


16:32 • 15. dubna 2016

Tagy: Itálie, Afrika, plyn, ropa

Italská energetická společnost Eni plánuje v příštích čtyřech letech investovat v Africe zhruba 20 miliard eur (541 miliard Kč), převážně do ropy a plynu. To bude zhruba 60 procent celkových investic plánovaných na toto období. Prohlásil to dnes generální ředitel společnosti Claudio Descalzi.

Eni je nyní zapojena do projektů v 15 afrických zemích. Descalzi dodal, že firma chce také pomoci zvýšit a diverzifikovat energetické zdroje v regionu prostřednictvím investic do obnovitelných zdrojů energie.

V dlouhodobém výhledu chce firma více investovat do obrovských polí s plynem, které nalezla. Eni učinila velký objev plynu hlavně v Mozambiku a nedávno také v Egyptě. Za posledních sedm let učinila objevy s rezervami více než 12 miliard barelů, převážně v Africe.

Descalzi poznamenal, že navzdory tomu i přes bohatý energetický potenciál a stabilní ekonomický růst Afriky zůstává přístup k energii na kontinentu špatný. Situace v energetice Afriky se za posledních deset let nezměnila a zůstává neudržitelná. Hlavním zdrojem pro vaření je zde stále biomasa, upozornil Descalzi. Dodal, že Afrika potřebuje učinit kroky k uspokojení růstu energetické poptávky a zaměřit by se měla hlavně na čistější a obnovitelné zdroje energie.

RSS


Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.