Vláda s ČSSD? Jeden podraz za druhým, říká Babiš


18:35 • 4. září 2016

Tagy: Andrej Babiš, ANO, vláda, ČSSD, Bohuslav Sobotka, Miroslav Kalousek, TOP 09, volby

S lidovci a sociálními demokraty se vládně špatně, když mě přehlasovávají s vědou a výzkumem a státními pojištěnci, řekl v rozhovoru pro deník Právo ministr financí a šéf ANO Andrej Babiš. „K tomu všemu musíme čelit jednomu podrazu sociální demokracie za druhým, jejím dezinformačním kampaním, jak si přivlastňují naši práci a jak pomalu vytvářejí koalici s TOP 09. Je to nefunkční,“ dodal.

„Kdybychom z vlády odešli, tak nebude nikdo, kdo by zabránil nezodpovědným a rozhazovačným nápadům zejména sociální demokracie, která by vše dělala systémem Špidla, tedy ´zdroje jsou´. Když premiér Sobotka byl ministr financí a jeden rok měl růst pět procent a stejně vysekl dluhy za 400 miliard, tak se není čemu divit,“ dodal Babiš.

Šéf hnutí ANO je připraven na to, že by mohl vyhrát volby a nikdo s ním nebude chtít vládnout. „Přemýšlel jsem o tom. Možná na to změním názor a zůstal bych v opozici. Nemám patent na rozum, bavím se s lidmi, poslouchám argumenty… Třeba mě opozice bude bavit. Aspoň budu ten establishment, který si tu tradiční politické strany budovaly 26 let, štvát dál. Jen tak se mě nezbaví, i když pro to dělají, co umějí,“ naznačil.

Babiš také poznamenal, že v Česku pomalu vzniká koalice ČSSD s šéfem TOP 09 Miroslavem Kalouskem a ostatními tradičními politickými stranami. „Spolupráce soc. dem. s TOP 09 je evidentní, jako v případě zákona o střetu zájmů. To je jen další akce proti Babišovi, kterou vymyslel Kalousek,“ řekl deníku Právo Babiš.

 

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.