Dolar má nakročeno k dvoudennímu zisku. Přidá se i koruna?


08:28 • 15. srpna 2017

Tagy: RoklenFx, forex, fx, koruna, dolar, euro, EURUSD, USDCZK, EURCZK

Česká měna včera posílila vůči euru až na 26,11 a dostala se tak na nejsilnější úroveň za poslední týden. Dolar prolomil psychologickou hranici 1,180 za euro. Z nadcházejících domácích dat bude důležitý vývoj hrubého domácího produktu (HDP) za 2. čtvrtletí, který bude zveřejněn zítra ráno. Ze zahraničních pak středeční Fed Minutes a čtvrteční zápis ze zasedání Evropské centrální banky.

Koruna si během včerejšího obchodování připsala vůči euru zisk 0,11 %. Z dat byl zveřejněn běžný účet platební bilance, který za červen vykázal schodek ve výši 14,5 miliardy Kč (očekávání bylo 3 mld. Kč). Projevil se především odliv dividend zahraničních vlastníků český firem, který započal již v minulém týdnu, přičemž koruna jeho vinou ztrácela. 

Z domácích dat se dnes nedočkáme žádných. Zásadní bude až zítřejší výsledek HDP za druhý kvartál, kde se čeká meziroční růst o 3 %, mezikvartálně pak o 0,8 %. Aktuálně se měnový pár EURCZK pohybuje na úrovni 26,11. Držet by se měl v pásmu 26,06 až 26,14 za euro.

Průmyslová produkce v eurozóně v červnu zaostávala. Očekával se meziměsíční pokles o 0,4 %, zatímco ve výsledku poklesla o 0,6 %. Dnešním důležitým fundamentem bylo zveřejnění předběžného HDP v Německu za druhý kvartál, které skončilo na 2,1 % meziročně (čekalo se 1,9 %).

Dolar během včerejšího dne prolomil psychologickou hranici 1,180 EURUSD a posílil až na 1,1773 EURUSD. Vůči koruně pak zpevnil krátkodobě na 22,19 USDCZK. Žádné fundamenty včera ze zámoří nepřišly. Aktuálně se americká měna pohybuje na 1,175 EURUSD a 22,22 USDCZK.

Dnes bude dobré v USA sledovat především ceny dováženého zboží, kde se počítá s meziměsíčním růstem 0,1 % a maloobchodní prodeje, kde predikce počítá s meziměsíčním nárůstem 0,4 %. Pokud se naplní očekávání, mohl by dolar nadále posilovat. Dnešní rozmezí tedy vidíme v pásmu 1,172 až 1,177 EURUSD a 22,18 až 22,28 USDCZK.

RSS

Trader Roklen



Přejít na diskusi

Top zprávy



Kurzy k článku
EUR/USD

;

EUR/USD

;

USD/CZK

;

EUR/CZK

;


Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?




Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.



Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?




Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.