Deutsche Bank: Pozor na zlato. Je o 25 % nadhodnocené


16:28 • 6. října 2016

Tagy: Zlato, komodity, Deutsche Bank

První polovina roku 2016 by se bezesporu dala popsat jako „zlatá“. Platí to obzvláště pro investory, kteří ve svém portfoliu držely zmiňovaný drahý kov. Zlato má letos za sebou růst ceny o bezmála 19 %. Pravdou je, že celá tato situace není až tak „lesklá“, jak by se na první pohled mohlo zdát. Podle analytického týmu Deutsche Bank je totiž zlato aktuálně nadhodnocené, a to až o 25 %.

Důvody, proč nakoupit zlato, byly mnohé. Jmenovat je možné obavy z hlasování Spojeného království o odchodu z Evropské unie. K tomu se poté připadala nejistota ohledně blížících se prezidentských voleb ve Spojených státech. Pozitivní sentiment však nevydržel věčně. V úterý cena zlata klesla o téměř 3,3 %, což je největší propad od července 2015.

Oko za oko, Deutsche Bank za Apple?

Binky Chadha, hlavní stratég společnosti Deutsche Bank, je přesvědčen, že tento denní propad může být předzvěstí něčeho mnohem většího. „Náš pohled na aktuální situaci na zlatě nám říká, že drahý kov je po rally uplynulých měsíců nadhodnocen o 20 až 25 %,“ řekl stratég v rozhovoru pro agenturu Bloomberg. „Toto nadhodnocení bylo vytvořeno především v prvním čtvrtletí, kdy jsme byli svědky opravdu extrémního cenového růstu.“

Chadha tak do budoucna očekává další propad, který by předešlé zisky částečně zkorigoval. Do toho by mělo vstoupit především očekávání ohledně vyšších amerických úrokových sazeb, které povedou k posílení dolaru. Svou roli ale bude mít i obnova světové ekonomiky, která způsobí pokles zájmu o tzv. bezpečné přístavy.

Napsat autorovi RSS

Absolvent Vysoké školy ekonomické, Národohospodářské fakulty. Dříve studoval na Gymnáziu Voděradská. Když se rozhodoval o zaměstnání, Roklen pro něho byla jasná volba. Mezi jeho záliby patří ekonomie, finanční trhy, rybaření a vaření.Přejít na diskusi

Top zprávyKurzy k článku
Zlato

;

Deutsche Bank N

;


Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.