Soros: Zlato je ze hry, je čas začít riskovat


19:49 • 15. listopadu 2016

Tagy: George Soros, ETF, Zlato, energetika, rozvojové trhy, Čína, Japonsko, investice

Soros Fund Managament spravující miliardové bohatství muže, který porazil Bank of England, mění strategii. Sázkou na jistotu už nejsou bezpečná aktiva jako například zlato. Teď nastal čas riskovat.

Podle pravidelné kvartální zprávy ohledně otevřených a zavřených pozic, kterou musí ve Spojených státech investiční manažeři zveřejňovat, prodal Sorosův fond svou pozici na zlatém ETF SPDR Gold Shares. Její hodnota činila ke konci června 30,4 milionů dolarů. Souběžně s tím pak rozšířil svou expozici v Japonsku, Číně a celkově na rozvojových trzích.

Jmenovat je možné například WisdomTree Japan Hedged Equity Fund a iShares China ETF se zaměřením na tituly firem s velkou tržní kapitalizací. V prvním případě investice činila 34,1 milionů dolarů, ve druhém pak 24,1 milionů. Mnohem vetší sázka byla provedena ve prospěch burzovně obchodovaných fondů iShares MSCI Emerging Markets. Soros v rámci této investice vložil „do“ rozvojových trhů celkem 91,9 milionů dolarů.

Miliardáři: Díky, FBI. Teď jsme o 35 miliard dolarů bohatší

Co se týče této strategie, Soros opět prokázal své schopnosti. Zlatých ETF se zbavil v době, kdy si drahý kov za první polovinu roku připsal zisky +25 %. Za třetí kvartál se zisky komodity zastavily na pouhých +0,3 %, zatímco v případě cenných papírů rozvojových trhů byl pozorován nárůst o +9 %.

Z hlediska jednotlivých sektorů se terčem zájmu fondu stala energetika. Jen za třetí kvartál se Sorosova expozice na energetických firmách zvýšila z několika milionů na 132 milionů dolarů. Jmenovat je v tomto případě možné 97,5milionovou investici do společnosti Williams Cos. O něco menší částky pak byly použity u California Resources, Petroleo Brasilerio a Rice Energy.

Omluvte mě, odcházím investovat miliardu dolarů

Napsat autorovi RSS

Absolvent Vysoké školy ekonomické, Národohospodářské fakulty. Dříve studoval na Gymnáziu Voděradská. Když se rozhodoval o zaměstnání, Roklen pro něj byla jasná volba. Mezi jeho záliby patří ekonomie, finanční trhy, rybaření a vaření.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.