Europoslanec Zdechovský: Firmy by měly platit daně v místě podnikání


09:00 • 1. prosince 2016

Evropský parlament podpořil návrh Evropské komise, jehož cílem je vytvořit jednotnou unijní daňovou zónu. Jejím hlavním záměrem je boj proti mezinárodním daňovým „optimalizacím“ především velkých korporací, které daní v několika vybraných členských státech Evropské unie, které s nimi uzavřeli individuální dohody o výši zdanění. Česká republika by si díky těmto změnám mohla polepšit až o šest miliard korun za rok. Serveru Roklen24 to sdělil europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL)

„Tedy v praxi to zatím vypadá tak, že nadnárodní společnost podniká ve více členských zemích, ale placení daní přesouvá pouze tam, kde je to pro ni nejvýhodnější. Na tomto systému prodělává i Česko a je v našem zájmu, abychom to změnili,“ uvedl Zdechovský.

Podle něj se nejedná o to, aby všechny evropské státy měly stejné daně, protože na to by některé členské státy jako třeba Irsko nebo Lucembursko, které těží z politiky nízkého zdanění firem, nepřistoupily. „Ale jde nám to, aby se tento systém nezneužíval a daně zůstaly tam, kde byly skutečně vyrobeny,“ uvedl europoslanec.

Napsat autorovi RSS

Redakce Roklen24.czPřejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.