Uber v Praze turisty táhne, dominují Američané


14:24 • 16. srpna 2016

Tagy: Uber, Praha, turistika, doprava

Praha láká čím dál tím více turistů, kteří přijíždějí individuálně, tedy mimo organizované zájezdy incomingových cestovních kanceláří. Podle statistik firmy Uber významně roste počet cizinců, kteří za zážitky v metropoli vyrážejí místo hromadné dopravy a tradičních taxíků autem partnerských řidičů. Žebříčku návštěvníků Prahy z více než 60 zemí světa dominují Američané, do metropole dorazilo i nezvykle mnoho Mexičanů a Australanů. Zvýšil se také zájem cizinců o okrajové části Prahy.

Zahraniční turisté tvoří 20 až 40 procent všech uživatelů služby Uber v Praze. Nejčastěji si partnerské řidiče Uberu objednávají Američané. Na druhém místě v počtu jízd jsou Britové a třetí jsou cestující z Francie. Toto léto Praha přitáhla i nezvykle mnoho turistů z Mexika a Austrálie. Rekordní z hlediska poptávky je kromě letních prázdnin již tradičně i období vánočních a novoročních svátků a také Velikonoc.

Hlavně zaoceánští turisté objednávají svezení přes aplikaci Uber již přímo z letiště. V případě Evropanů se první cesta v metropoli uskuteční z hlavního nádraží nebo autobusového nádraží Florenc. Kromě památek a hotelů v centru Prahy, na Novém Městě, Vinohradech, Žižkově, Smíchově a v Holešovicích patří mezi nejpopulárnější destinace turistů tradiční staroměstské hospody nebo hudební a taneční kluby.

„Léto je z hlediska absolutních čísel turisty uskutečněných jízd vždy nejrušnějším obdobím v roce. I přes to se Uberu, díky tisícovce spolupracujících řidičů, daří i v tomto období dodržet průměrný dojezdový čas pod čtyři minuty,“ uvedla mluvčí společnosti Uber pro Česko a Slovensko Barbora Polachová.

Evergreenem zahraničních turistů jsou památky, muzea a historické paláce v centru metropole. Z hlediska poptávky je největší zájem o svezení z „rizikových lokalit“, kde v minulosti docházelo k okrádání turistů nepoctivými taxikáři. Večerní a noční jízdy turistů v Praze naopak směřují ke kultovním hospodám a hospůdkám, restauracím s pozitivním hodnocením v populárních turistických bedekrech, případně oblíbeným hudebním a tanečním klubům v širším centru Prahy. V průběhu celého roku ale významně roste i počet jízd uskutečněných turisty do okrajovějších částí a na předměstí Prahy.

Alternativní válka v Číně stála Uber miliardy. Teď jej pohltil lokální lídr

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.