Pražskou burzu zasáhly silné výprodeje


17:28 • 18. září 2015

Tagy: index PX, pražská burza, Akcie, ČEZ, CETV, O2

Index pražské burzy PX dnes uzavřel o 2,6 % níže při silných výprodejích na všech titulech. Celkový objem přesáhl jednu miliardu korun.

Akcie O2 i přes dnešní zařazení do indexu CECE skončily na denním minimu a odepsaly 1,9 %. Prodejní příkazy v závěrečné aukci srazily  na své denní minimu i akcie KB -3 %, ČEZu -1,8 % , CETV -7,3 %. Pražská burza tak dnes byla nejhůře performující v regionu, maďarský index BUX dnes mírně roste +0,4 %, Polský WIG odepisuje 1,4 %. 

Poroste zájem o české akcie? V indexu sílí ČEZ, Erste i KB

Co se skrývá za poklesem akcií ČEZ?

Světové indexy dnes ztrácí po včerejším zasedání Fedu, kerý ponechal sazby beze změny, a obnovených obavách z globálního růstu. 

Napsat autorovi RSS

Jeho hlavním zaměřením je proprietary trading, market making. Má dlouholeté zkušenosti s obchodováním cenných papírů, akciových derivátů a FX. Od roku 1995 je držitelem makléřské licence MF ČR. V minulosti působil jako vedoucí oddělení Equity Sales and Trading ve společnosti Patria Finance a CAIB Securities, předních akciových obchodníků s cennými papíry. Je členem burzovního výboru pro burzovní obchody BCPP. Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.