Značka Fortuna vstupuje na rumunský trh

,
Aktualizováno 9:35 09:00 • 15. září 2015

Tagy: Fortuna

Sázková společnost Fortuna na základě podepsané licenční smlouvy poskytne rumunským provozovatelům kurzového sázení a hraní  Bet Active Concept a Bet Zone právo k užívání ochranné známky Fortuna. Obě rumunské společnosti jsou součástí skupiny Penta, majoritního vlastníka Fortuny.

Generální ředitel Fortuny Pet Widerström řekl, že tato licence Fortuně otevírá dveře k další spolupráci v oblasti vícekanálového kurzového sázení a hraní v Rumunsku a skvěle zapadá do strategie firmy stát se jedničkou na regulovaném trhu kurzového sázení a hraní ve střední a východní Evropě.

Cenu obchodu ani jedna ze stran komentovat nechce. Do barev Fortuny by se mělo podle serveru iDnes.cz během několika dní převléci 600 kamenných poboček v Rumunsku, stejně jako tamní herní webové stránky. Náklady obchodu ponese mateřská Penta, která se na rozdíl o Fortuny nemusí zodpovídat stovkám drobných akcionářů, napsal web.

Změna plánu na zdanění hazardu: Pomůže i Fortuně

Rumunsko je podle zástupců Fortuny trh s velkým potenciálem pro kurzové sázení a hraní. „Kromě dobrých makroekonomických ukazatelů a populace kolem 20 milionů obyvatel nabízí také nedávno zavedené příznivé regulatorní prostředí a udržitelné zdanění pro kurzové sázení a hraní,“ uvedl mluvčí Fortuny Petr Šrain.

Podle analytika BH Securities Petra Hlinomaze poskytnutí licence samo o sobě zřejmě nepřinese velký bezprostřední efekt do hospodaření Fortuny. „Můžeme nicméně spekulovat, že by jednou zmíněné rumunské společnosti mohly pod křídla Fortuny vstoupit, jde ale o čirou spekulaci,“ uvedl s tím, že Fortuna obecně akvizice toho druhu nevyloučila. „Nyní koncentruje pozornost a investice na rozvoj vlastního sázkového a herního byznysu v zemích kde standardně operuje,“ sdělil Hlinomaz.

Fortuna Entertainment Group je největším středoevropským provozovatelem kurzových sázek. Dosud působí v Česku, na Slovensku, v Polsku a Maďarsku. S akciemi firmy se obchoduje na pražské a varšavské burze. Čistý zisk firmy v prvním pololetí meziročně klesl o 46,9 procenta na 4,8 milionu eur (130,2 milionu korun). Přijaté sázky stouply o 23,6 procenta na 411,9 milionu eur (11,2 miliardy korun). Loni Fortuna zvýšila čistý zisk o 2,3 procenta na 15,9 milionu eur (436,5 milionu korun).

Atraktivita českých akcií vzroste. Posílí v klíčovém indexuPřejít na diskusi

Top zprávyKurzy k článku
FORTUNA

;


Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.