Lídři G7: Google, Facebook a další musí zesílit boj proti terorismu


21:11 • 26. května 2017

Lídři zemí G7 vyzvaly Google, Facebook a další internetové společnosti, aby výrazně zintenzívnily úsilí v boji proti terorismu. Uvedla to agentura Bloomberg.

Po prvním dni společných a dvoustranných jednání země G7 (USA, Británie, Francie, Německo, Japonsko, Kanada a Itálie) podepsaly v sicilské Taormině prohlášení o terorismu, ve kterém mimo jiné vyzvaly poskytovatele internetových služeb, aby zasahovali proti extremistickému obsahu na svých sítích.

Reagovaly tak na žádost britské premiérky Theresy Mayové, jejíž země byla v pondělí zasažena sebevražedným útokem u koncertní síně v Manchesteru, který podle prohlášení demonstruje, že je třeba zintenzivnit snahy v boji proti terorismu. „Boj se přesouvá z bitevního pole na Internet,“ řekla mimo jiné britská premiérka Theresa Mayová. „I když je Internet jedním z nejdůležitějších technologických úspěchů posledních desetiletí, ukazuje se, že je zároveň mocným nástrojem pro teroristické účely,“ stojí například v prohlášení lídrů G7.

„Jedná se o významný krok vpřed, komentovala Mayová výsledky jednání na následné tiskové konferenci. „Je důležité, aby (internetové) firmy uznaly svou odpovědnost vůči společnosti,“ řekla.

G7 se také zavázala ke „kolektivnímu postupu“ v boji proti nebezpečí, které představují extremisté vracející se z válečných oblastí, zejména pokud jde o sdílení zpravodajských informací.

Napsat autorovi RSS

Redakce Roklen24.czPřejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.