Kofola má problém. Řeší, jak zvýšit cenu svých akcií


08:30 • 13. října 2016

Tagy: Kofola, Akcie, Pražská burza

Nápojářská skupina Kofola řeší, jak zvýšit cenu svých akcií. Od vstupu firmy na pražskou burzu loni v prosinci spadla už více než o pětinu, a to z 510 korun za akcii na 399,90 Kč. „Aktuální kurz akcií nás netěší. Diskutujeme s akcionáři o tom, jak tento problém vyřešit,“ řekl dnešním Hospodářským novinám (HN) finanční ředitel Kofoly Daniel Buryš.

Podle Buryše buď stávající velcí akcionáři, rodina Jannise Samarase a fond Enterprise Investors, nabídnou další část svých podílů na burzu, nebo se firmě podaří některá z rozpracovaných akvizic. Firma aktuálně řeší také to, jak dál v Polsku. Výrazně chce investovat do rozšiřování svých bister Ugo.

Kofola se nedávno se firma soustředila ve své expanzi na adriatický region. Před měsícem od Podravky koupila chorvatskou společnost Studenac a její výrobní závod v Lipiku. „Do konce roku už s dalšími akvizicemi ale spíše nepočítáme. Myslel jsem si, že se nám letos podaří dvě, ale pravděpodobně zůstane u té jedné,“ řekl HN Buryš.

Kofola kupuje od Podravky chorvatského výrobce minerálky Studenac

Kofola je jedním z nejvýznamnějších výrobců nealkoholických nápojů. Má šest výrobních závodů v Česku, Polsku, na Slovensku a ve Slovinsku a zaměstnává 2000 lidí, z toho 700 v Česku. K výrobkům firmy patří vedle Kofoly ovocné nápoje a sirupy Jupí, dětské nápoje Jupík, energetické nápoje Semtex, nápoje značky Vinea, Chito, Top Topic nebo Citro Cola. V licenci Kofola vyrábí a distribuuje nápoje RC Cola a Orangina.

Většinovým vlastníkem je společnost KSM Investment patřící rodině Samarasů, kterou navenek zastupuje především předseda představenstva Jannis Samaras.

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.