Shortovat, či neshortovat?


12:20 • 12. března 2017

Tagy: Akcie, investice, shortselling

Pro většinu investorů je nákup a prodej akcií velmi intuitivní proces. Co je však méně intuitivní, je shortování akcií. Ačkoliv se koncept sázení proti určité akcii zdá velmi jednoduchý, reálné procesy, které za shortováním stojí, jsou pro méně zkušené investory velice těžké pochopit. Máte na to, abyste shortovali?

Pokud investor investuje do akcií dlouhodobě, tak sází na úspěch konkrétní společnosti. Doufá, že trh v budoucnu akcie ohodnotí výše, než jsou při nákupu. Investice „na krátko“ je, na druhou stranu, plná mnoha vnitřních risků, kterým musíte před použitím této strategie rozumět.

Server StocksToTrade.com přinesl infografiku, kde názorně ukazuje, zda risk shortování překoná potenciální zisk z akcie. Výsledek? Shortování by mělo být používáno jen pokročilými investory, kteří v každém případě rozumí procesům a risku, které stojí za danou investicí.

Courtesy of: Visual Capitalist
RSS

Student navazujícího magisterského studia Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze. Jeho oborem je hospodářská správa a hospodářské a politické dějiny 20. století. Zajímá se o ekonomii, finanční trhy a politiku.



Přejít na diskusi

Top zprávy




Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?




Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.



Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?




Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.