Pražská burza po dvou dnech svátku ztrácí, PX -1 %


12:14 • 7. července 2016

Tagy: index PX, ČEZ, Stock Spirits, O2, Komerční banka, Moneta Money Bank, VIG

Pražská burza po dvou svátečních dnech ztrácí. Index PX odepisuje procento u 818 bodů. Dolů ho táhnou finanční emise v čele s Erste Bank a nedaří se ani energetické společnosti ČEZ. Nejvíce spadly cenné papíry likérky Stock, a to o pět procent. Z velkých emisí obchodoval se ziskem jen operátor O2. 

Z bankovních titulů si dopoledne vedla nejhůře Erste Bank, jejíž cenné papíry odepsaly 2,46 procenta na 528 korun. Komerční banka klesla o 0,33 procenta a Moneta Money Bank o dvě desetiny procenta, jejich akcie tak zlevnily na 911,50 Kč, respektive 74,85 Kč. Cenné papíry pojišťovny VIG přišly o 0,42 procenta na 450,10 Kč.

Energetická společnost ČEZ odepsala zhruba procento, cena akcií klesla na 425,30 Kč. Z velkých emisí byl tak dopoledne v kladných číslech pouze operátor O2, připsal si necelé půl procento na 222 korun.

Nejvíce dopoledne ztrácela likérka Stock, přišla o pět procent na 51,70 Kč. Její akcie se dnes na pražské burze obchodují poprvé bez nároku na mimořádnou dividendu.

Necelá dvě procenta odepisovala i nápojářská Kofola a více než procento sázková Fortuna. Naopak s téměř procentním ziskem obchodovaly textilka Pegas Nonwovens a tabáková společnost Philip Morris.

Napsat autorovi RSS

Redakce Roklen24.czPřejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.