Obchodování přes Twitter aneb jeden tweet a 7 % dole


11:06 • 29. prosince 2016

Tagy: Nvidia, americké akcie, Akcie, shortselling, investice

Sociální sítě mají svou sílu, ať už v „obyčejném“ světě či v tom investičním. V poslední době se vyplácí sledovat obzvláště Twitter, kde je možné u dobře zvolených účtů narazit na skvělé investiční tipy. Posledním by short akcie Nvidia. A výsledek? Pád o téměř 7 %.

Co bylo spouštěčem tohoto propadu? Byl to tweet společnosti Citron Research, ve kterém předpověděla pokles titulu Nvidia z více jak 116 dolarů na 90 během roku 2017.

Pro mnohé se jedná o překvapení, jelikož sám Andrew Left, zakladatel Citron Research a jeden z nejznámějších shortařů, byl velkým fanouškem výrobce polovodičových součástek. Tehdy se jeho predikce vyplnila. Titul si za letošní rok připsal více jak + 231 % a je tedy jedničkou v rámci indexu S&P 500. Teď však podle Lefta přišel čas na korekci.

Na čem je tato představa založena? Tweet Citron Research zmiňuje několik hlavních bodů.

  1. Prvním z nich je rostoucí podíl na trhu vzniklý především expanzí divize videoher, která postupně ukrajovala dosah konkurence, především se jedná o firmu AMD. Na druhou stranu, oproti tomuto vývoji nezaznamenala Nvidia žádný průnik na nové trhy.
  2. Dalším důvodem je rostoucí konkurence v oblasti datových center, kde mezi největší hrozby patří již zmiňovaná AMD či Intel.
  3. Propadu nahrává i fakt, že investoři silně přeceňují dušení vlastnictví firmy.
  4. Licenční patentová dohoda, kterou Nvidia uzavřela se společností Intel, by v příštím roce mohla výrazně ovlivnit její zisk (EBITDA).
  5. Udržitelnost hrubé marže Nvidia je rovněž ve hvězdách, a to především vinou již zmiňované rostoucí konkurence.

„V rámci tohoto odvětví existuje mnoho budoucích rizik,“ řekl v rozhovoru pro CNBC Left. „Nvidia přesunuje tržby ze svého momentálně nejdůležitějšího zdroje, kterým jsou videohry, směrem k datovým centrům. Stejně tak expanduje na trh doplňků pro automobily a udržuje si své marže na stejné úrovni. Do toho všeho je potřeba vzít v potaz sílící konkurenci…. Pokud tedy akcii Nvidia vlastníte, jsou to snadno vydělané peníze.“

Sázka roku 2017? Koruna a intervenční „exit“, tvrdí banky

Napsat autorovi RSS

Absolvent Vysoké školy ekonomické, Národohospodářské fakulty. Dříve studoval na Gymnáziu Voděradská. Když se rozhodoval o zaměstnání, Roklen pro něho byla jasná volba. Mezi jeho záliby patří ekonomie, finanční trhy, rybaření a vaření.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.