Bohemia Energy může ovládnout konkurenta X Energie


09:34 • 20. prosince 2016

Alternativní dodavatel energií Bohemia Energy může ovládnout svého konkurenta X Energie. Transakci schválil bez podmínek Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Rozhodnutí je pravomocné, řekl ČTK mluvčí úřadu Martin Švanda.

Návrh na schválení fúze podala společnost BOHEMIA ENERGY entity s.r.o. ÚOHS posuzoval oblast maloobchodních dodávek elektrické energie a plynu.

Bohemia Energy je největším alternativním dodavatelem energií v Česku. Na konci června od ní bralo podle dat Operátora trhu s elektřinou (OTE) elektřinu přes 326.000 a plyn zhruba 182.000 zákazníků. Skupině Bohemia Energy vzrostly letos v prvním pololetí meziročně tržby o pět procent na 4,7 miliardy korun. V meziročním srovnání také zvýšila množství energie dodané zákazníkům. Součástí skupiny jsou ještě společnosti Comfort Energy, Europe Easy Energy a Slovakia Energy, která působí na Slovensku. Tržby celé skupiny meziročně vzrostly zhruba o 14 procent na 6,6 miliardy korun.

Společnost X Energie od roku 2011 dodává elektřinu a plyn domácnostem, malým i velkým firmám, bytovým družstvům či obcím. Firma pokrývá celou ČR. Jediným akcionářem společnosti je dosud švýcarská společnost Turpin SA.

RSS


Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.